Böyük Britaniya parlamentinin İcmalar Palatasının üzvü, Azərbaycanla dostluq qrupunun sədri Bob Bləkmən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə məktub ünvanlayıb.
Hörmətli cənab Prezident.
Ermənistanın Azərbaycana qarşı həyata keçirdiyi son silahlı təcavüz ilə əlaqədar Sizə yazıram.
Ermənistan silahlı qüvvələrinin 2020-ci il sentyabrın 27-də saat 06:00 radələrində atəşkəs rejimini kobud şəkildə pozaraq iriçaplı silahlardan, minaatanlardan və artilleriyadan...
Gürcüstan aparıcı “report.ge”, “interpressnews.ge”, “dalgate.ge” informasiya portalları Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin “Əl-Cəzirə” televiziya kanalına verdiyi müsahibədən silsilə materiallar yayıb.
Azərbaycan, gürcü, rus və ingilis dillərində yayımlanan materiallarda Prezident İlham Əliyevin çıxışından ayrı-ayrı məqamlar oxucuların diqqətinə çatdırılır.
Azərbaycan Prezidentinin çıxışına istinadən yayılan materiallarda deyilir ki, ilk növbədə ermənilər Dağlıq Qarabağın Ermənistanın olmadığını bəyan etməlidirlər.

Член Палаты общин парламента Великобритании направил письмо Ильхаму Алиеву
Член Палаты общин парламента Великобритании, председатель группы дружбы с Азербайджаном Боб Блэкмен направил Президенту Азербайджана письмо.
"Уважаемый господин Президент, пишу Вам в связи с последней вооруженной агрессией Армении против Азербайджана.
Был очень опечален, прочитав новости о том, что 27 сентября 2020 года около 06:00 вооруженные силы Армении, нарушив режим прекращения огня, подвергли интенсивному обстрелу позиции Вооруженных сил Азербайджана, использовав крупнокалиберное оружие, минометы и...
Ведущие грузинские информационные порталы report.ge, interpressnews.ge, dalgate.ge опубликовали серию материалов - выдержек из интервью президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева телеканалу «Аль-Джазира».
В материалах, опубликованных на азербайджанском, грузинском, русском и английском языках, до внимания читателей доводятся отдельные моменты из выступления президента Ильхама Алиева.
В опубликованных материалах, касающихся выступления президента Азербайджана, говорится, что армяне должны сначала признать, что Нагорный Карабах не принадлежит Армении.