Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin “Rossiya-1” telekanalında yayımlanan “60 dəqiqə” proqramında Azərbaycan-Ermənistan təmas xəttində baş verən son hadisələrə həsr olunan verilişdə söylədiyi fikirlər ərəb ölkələri KİV-lərinin diqqət mərkəzindədir.
Nüfuzlu “Aljazeera” və “Al Arabiya” telekanallarının reportajlarında, Qətərin “Gulf Times”, Səudiyyə Ərəbistanının “Arabnews”, Misirin “Almasryalyoum”, “Al Ahram”, İordaniyanın “Al Dustour”, Küveytin “Kuwait Times”, Bəhreynin “The Daily Tribune” qəzetlərində dərc edilmiş xəbərlərdə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Ermənistanın törətdiyi müharibə cinayəti,...
Sentyabrın 30-da Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti Şarl Mişel Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə telefonla zəng edib.
Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti Şarl Mişel təmas xəttində hərbi əməliyyatların başlamasından narahatlığını ifadə edib və münaqişənin sülh yolu ilə nizamlanmasının zəruri olduğunu bildirib.
Dövlətimizin başçısı Ermənistanın Azərbaycana qarşı törətdiyi və bu gün də davam edən növbəti hərbi təxribatı ilə bağlı vəziyyət barədə məlumat verərək qeyd edib ki, sentyabrın 27-də Ermənistan tərəfinin qoşunların təmas xətti boyu yaşayış...

Заявления Президента Азербайджана Ильхама Алиева, посвященные последним событиям на азербайджано-армянской линии соприкосновения, которые прозвучали в эфире программы «60 минут» на телеканале «Россия-1», находятся в центре внимания средств массовой информации арабских стран.
В репортажах престижных арабоязычных телеканалов «Аль-Джазира» и «Аль-Арабия», в новостях, опубликованных в таких газетах как «Gulf Times» (Катар), «Arabnews» (Саудовская Аравия), «Аль-Масри Аль-Юм» и «Аль-Ахрам» (Египт), «Аль-Дустур» (Иордания), «Kuwait Times» (Кувейт), «The Daily Tribune» (Бахрейн), приводились цитаты из выступления Президента...
30 сентября Президент Совета Европейского Союза Шарль Мишель позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Президент Совета Европейского Союза Шарль Мишель выразил обеспокоенность началом военных операций на линии соприкосновения войск и отметил важность мирного урегулирования конфликта.
Проинформировав о ситуации, связанной с очередной военной провокацией Армении против Азербайджана, которая продолжается и сегодня, глава государства отметил, что с 27 сентября в результате обстрела армянской стороной из тяжелых артиллерийских установок наших населенных пунктов,...