Prezident İlham Əliyev Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin üzvlərinə təşəkkür məktubu ünvanlayıb.
"İlk növbədə, Sizə səmimi salamlarımı yetirir, Ermənistanın Azərbaycana qarşı hərbi təxribatı ilə bağlı verdiyiniz bəyanatda əks olunmuş obyektiv mövqeyə görə sizə öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından təşəkkürümü bildirirəm.
Məlum olduğu kimi, sentyabrın 27-də Ermənistan silahlı qüvvələri atəşkəs rejimini kobud şəkildə pozaraq ordumuzun cəbhə zonasında yerləşən mövqelərini və dinc insanların yaşadığı...
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 2-də “Əl-Cəzirə” televiziya kanalına müsahibə verib.
Jurnalist: Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, “Əl-Cəzirə”yə müsahibə verdiyiniz üçün Sizə təşəkkür edirəm.
Prezident İlham Əliyev: Sizi görməyə çox şadam.
-Ermənistan və Azərbaycan arasında hazırkı münaqişə 20 ildən artıqdır ki, başlayıb. Müəyyən irəliləyişlər və geriləmələr olmuşdur, lakin bu vaxta kimi sülhə nail olunmamışdır. Niyə görə bu münaqişə bu qədər uzun çəkir?
-Əsas səbəb odur ki, Ermənistan sülh istəmir. Onlar...
Özbəkistanın kun.uz və qalampir.uz portalları Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və birinci xanım Mehriban Əliyevanın Ermənistanın hərbi təxribatı zamanı yaralanan və Müdafiə Nazirliyinin Mərkəzi Hərbi Klinik Hospitalında müalicə olunan hərbçilərlə görüşü ilə bağlı özbək dilində məqalələr çap edib.
Məqalələrdə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin hərbçilərlə görüşdə Ermənistan silahlı qüvvələrinin Qarabağı tərk etdiyi gün bu torpaqlarda sülh olacağını bildirdiyi vurğulanıb.
Prezident görüşdə deyib: “Ermənistanın...
Oktyabrın 2-də Fransa Prezidenti Emmanuel Makron Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə telefonla zəng edib.
Fransa Prezidenti Ermənistan-Azərbaycan təmas xəttində döyüşlərin davam etməsindən narahatlıq hissi ifadə edərək atəşkəsin bərpa edilməsi və tezliklə danışıqların aparılmasına çağırıb.
Prezident İlham Əliyev bildirib ki, Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycanın yaşayış məntəqələrinin ağır artilleriya atəşinə tutulması nəticəsində 19 mülki şəxsimiz həlak olub, 60-dan çox adam yaralanıb, yüzlərlə ev dağıdılıb. Azərbaycan Ordusu uğurlu əks-hücum əməliyyatları həyata keçirərək işğal olunmuş...

Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил обращение членам Международного центра Низами Гянджеви.
"Прежде всего, передаю вам искренние приветствия и от своего имени, и от имени народа Азербайджана, благодарю за объективную позицию, отраженную в вашем заявлении о военной провокации Армении против Азербайджана.
Как известно, 27 сентября вооруженные силы Армении, грубо нарушив режим прекращения огня, преднамеренно и целенаправленно подвергли интенсивному огню позиции нашей армии во фронтовой зоне и ряд пунктов, где проживает мирное население. В...
2 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев дал интервью телеканалу «Аль-Джазира».
Журналист: Президент Азербайджанской Республики, благодарю Вас за интервью «Аль-Джазире».
Президент Ильхам Алиев: Рад вас видеть.
- Конфликт между Арменией и Азербайджаном начался более 20 лет назад. Были определенные продвижения и отступления, однако мир до сих пор не достигнут. Почему этот конфликт длится так долго?
-Основная причина в том, что Армения не хочет мира. Они хотят навсегда оставить наши земли под оккупацией. Они не хотят...
Узбекские порталы kun.uz и qalampir.uz опубликовали статьи на узбекском языке о встрече президента Азербайджана Ильхама Алиева и первой леди Мехрибан Алиевой с военнослужащими, получившими ранения в ходе военной провокации Армении и находящимися на лечении в Центральном военном клиническом госпитале Министерства обороны.
В статьях подчеркивалось, что президент Азербайджана Ильхам Алиев на встрече с военными заявил, что мир на этих землях наступит в тот день,...
2 октября Президент Французской Республики Эмманюэль Макрон позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Президент Франции, выразив обеспокоенность продолжающимися боями на армяно-азербайджанской линии соприкосновения, призвал к восстановлению режима прекращения огня и скорейшему проведению переговоров.
Президент Ильхам Алиев отметил, что в результате тяжелого артиллерийского обстрела вооруженными силами Армении населенных пунктов Азербайджана погибли 19 мирных жителей, более 60 человек получили ранения, сотни домов разрушены. Азербайджанская армия провела успешные контрнаступательные операции и освободила...