Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 6-da Türkiyə Respublikasının Xarici İşlər naziri Mövlud Çavuşoğlunun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Türkiyə nümayəndə heyətini salamlayan Prezident İlham Əliyev dedi:
-Xoş gəlmisiniz, əziz Mövlud bəy, sizi salamlayıram. Şadam ki, siz gəlmisiniz. Siz Azərbaycanda dəfələrlə olmusunuz. Amma bu səfərin xüsusi önəmi var. Azərbaycan üçün o qədər də asan olmayan bir dönəmdə sizin gəlməyiniz əlbəttə...
Prezident İlham Əliyevin müsahibəsi oktyabrın 6-da Rusiyanın Pervıy Kanal” televiziyasında yayımlanıb.
-Mənim adın Yevgenidir, “Pervıy kanal”ın müxbiriyəm. Çox sağ olun.
Prezident İlham Əliyev: Çox yaxşı. Sağ olun.
-İlham Heydər oğlu, Siz dəfələrlə bəyan etmisiniz ki, budəfəki hücum əməliyyatının məqsədi Qarabağı geri qaytarmaqdır. “Qarabağ bizim torpağımızdır və biz oraya qayıdacağıq”, - bu, Sizin sözlərinizdir. Bu, tamamilə birmənalı mövqedir. Lakin qarşı tərəfin mövqeyi də bundan az birmənalı deyil –...
Azərbaycan Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin “Aljazeera”, “Əl-Ərəbiyə” televiziya kanallarına müsahibələri, həmçinin dövlətimizin başçısının xalqa müraciəti Misir KİV-ləri tərəfindən geniş işıqlandırılıb.
Misirin “Almasryalyoum”, “Akhbarelyom”, “Aldiplomasy”, “Alwasela”, “Egyptonline” və “Nile1” informasiya portalları “Prezident İlham Əliyev: Ermənilər tərəfindən dağıdılmış bütün məscidlərimizi bərpa edəcəyik” və “Azərbaycan Prezidenti: Ərazi bütövlüyümüzü bərpa edəcəyik!” sərlövhəli xəbərlər yayıblar.
“Asiaelyoum” informasiya agentliyinin baş redaktoru Əbubəkr Əl- Məcd isə “Prezident İlham Əliyev: Azərbaycanın ərazi bütövlüyü bərpa edilməlidir...
İran İslam Respublikasının Prezidenti Həsən Ruhani oktyabrın 6-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə telefonla zəng edib.
Həsən Ruhani Ermənistan-Azərbaycan təmas xəttində silahlı qarşıdurmanın davam etməsindən ölkəsinin narahatlığını ifadə edib və münaqişənin tez bir zamanda sülh yolu ilə həll olunacağına ümidvar olduğunu bildirib.
Prezident İlham Əliyev qeyd edib ki, sentyabrın 27-dən başlamış və bu gün də davam edən Ermənistanın hərbi təxribatı nəticəsində təmas xətti boyu yerləşən hərbi birləşmələrimizin mövqeləri və yaşayış ərazilərimiz Ermənistan...
Prezident İlham Əliyev oktyabrın 6-da “Azərbaycan Respublikasının Tərtər rayonunun Madagiz kəndinin Suqovuşan kəndi adlandırılması haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununu imzalayıb.
Qanuna əsasən, Azərbaycan Respublikasının Tərtər rayonunun Çaylı kənd inzibati ərazi dairəsi tərkibindəki Madagiz kəndi Suqovuşan kəndi adlandırılıb.

6 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял делегацию во главе с министром иностранных дел Турецкой Республики Мевлютом Чавушоглу.
Президент Ильхам Алиев сказал:
-Добро пожаловать, дорогой Мевлют бей, приветствую вас. Рад, что вы приехали. Вы неоднократно бывали в Азербайджане. Но этот визит имеет особое значение. Ваш приезд в нелегкое для Азербайджана время, конечно, имеет особое значение. Это проявление открытой поддержки братской страны. Азербайджанский народ испытывает чувство глубокой признательности к братскому...
06
Oktyabr
6 октября
6 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев дал интервью российскому телеканалу «Первый канал».
-Ильхам Гейдарович, Вы неоднократно заявляли о том, что цель нынешней наступательной операции – это возвращение Карабаха. «Карабах наша земля и мы туда вернемся» - это Ваши слова. Вполне однозначная позиция. Но и позиция противоположной стороны не менее однозначная – «Ни пяди земли не отдадим». И получается такой путь в никуда. На Ваш взгляд, что должно...
The Egyptian mass media has given wide coverage to the President of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev’s interviews to Aljazeera and Al Arabiya TV channels, and his address to the people.
Egypt’s Al-Masry Al-Youm, Akhbar el-Yom, Aldiplomasy, Alwasela, Egyptonline, and Nile1 news portals have published articles under the headlines ‘President Ilham Aliyev: We will restore all our mosques destroyed by Armenians’ and ‘President of Azerbaijan: We will restore our territorial...
6 октября Президент Исламской Республики Иран Хасан Роухани позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Хасан Роухани выразил обеспокоенность своей страны продолжением вооруженного противостояния на армяно-азербайджанской линии соприкосновения и выразил надежду на скорейшее мирное урегулирование конфликта.
Президент Ильхам Алиев сказал, что в результате начавшейся 27 сентября и продолжающейся по сей день военной провокации Армении наши военные соединения и населенные пункты, расположенные вдоль линии соприкосновения, подверглись обстрелам из тяжелой артиллерии со...