Monteneqronun sabiq prezidenti Filip Vuyanoviç Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə məktub ünvanlayıb.
Hörmətli Prezident, əziz İlham Əliyev.
Böyük kədər və narahatlıqla sülhün, beynəlxalq hüquq normalarının yenidən pozulması və təəssüflər olsun ki, Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı yeni hərbi əməliyyatlarda onlarla günahsız insanın qətlə yetirilməsi xəbərlərini eşitdim.
Monteneqro ilə Azərbaycan arasında ümumi dövlətlərarası münasibətlərin möhkəmləndirilməsinə yönəlmiş açıq və konstruktiv söhbətlərimiz haqqında düşünərək, Dağlıq...
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 5-də Türkiyənin “TRT Haber” televiziya kanalına müsahibə verib.
-Cənab Prezident və Ali Baş Komandan İlham Əliyev, “TRT Haber”ə xoş gəldiniz. Zaman ayırdığınız üçün təşəkkür edirəm. İşğal altındakı torpaqlarınızdan bu günədək nə qədəri geri alınıb. Hərəkat bu anda hansı mərhələdədir və planladığınız çərçivədə gedirmi?
-Bəli, hər şey plan üzrə gedir. Bu...
Prezident İlham Əliyevin oktyabrın 4-də Azərbaycan xalqına müraciəti Türkiyənin aparıcı telekanalları vasitəsilə tam formada yayılıb.
“TRT Haber”, “A Haber”, “Haber Global” və digər telekanalların birbaşa yaydığı müraciət Türkiyə ictimaiyyəti tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Türkiyənin aparıcı kütləvi informasiya vasitələri dövlətimizin başçısının qələbə müjdəli açıqlamalarını, eləcə də Cəbrayıl rayonunun düşmən tapdağından azad olunması xəbərini, həmçinin təcavüzkar Ermənistan rəhbərliyinə xəbərdarlıq mesajlarını və işğalçı tərəfə...

От бывшего Президента Монтенегро Филипа Вуяновича
С большой скорбью и обеспокоенностью узнал об очередном нарушении норм международного права и, к сожалению, убийствах десятков невинных людей в новых военных операциях в связи с нагорно-карабахским конфликтом.
Размышляя о наших откровенных и конструктивных беседах, направленных на укрепление в целом межгосударственных отношений между Монтенегро и Азербайджаном, я вспомнил наши ценные встречи, на которых Вы с...
5 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев дал интервью турецкому телеканалу «TRT Haber».
- Господин Президент и Верховный главнокомандующий Ильхам Алиев, добро пожаловать на TRT Haber. Благодарю за то, что уделили время. Сколько оккупированных земель на сегодняшний день возвращено? На каком этапе в настоящее время находятся действия и идут ли они по плану?
-Да, все идет по плану. Все поставленные на сегодняшний день задачи выполнены. Азербайджанская армия успешно...
Обращение президента Ильхама Алиева к азербайджанскому народу 4 октября в полном формате транслировалось по ведущим турецким телеканалам.
Обращение, транслировавшееся непосредственно «TRT Haber», «A Haber», «Haber Global» и другими телеканалами, было встречено турецкой общественностью с большим интересом.
Ведущие средства массовой информации Турции представили сообщения главы государства о победе, а также новости об освобождении Джебраильского района от врага, а также предупредительные послания армянскому руководству-агрессору и условия,...