Yaponiyanın “news.yahoo.co.jp” saytı Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Dağlıq Qarabağda döyüşlərin dayanması üçün Ermənistan ordusunun işğal edilmiş ərazilərdən tam çıxmalı olması ilə bağlı bəyanatını yayıb.
Yazıda Ermənistan ordusunun Azərbaycana qarşı təxribatlarından sonra sentyabrın 27-dən başlayan əks-hücumun hələ davam etdiyi bildirilir. Qeyd olunur ki, Azərbaycan rəhbərliyi bu qərarında qətiyyətlidir.
Azərbaycan Prezidentinin sözlərini sitat gətirən sayt yazıb: “Bizim bir şərtimiz var, torpaqlarımızdan qeyd-şərtsiz, tam və dərhal çıxıb rədd olmalıdırlar. Bu şərtim qüvvədədir...
Oktyabrın 1-də Belarus Prezidenti Aleksandr Lukaşenko Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə telefonla zəng edib.
Belarus Prezidenti Ermənistan-Azərbaycan təmas xəttində silahlı qarşıdurma ilə bağlı yaranmış vəziyyətlə maraqlanıb.
Dövlətimizin başçısı məlumat verərək bildirib ki, Ermənistanın sentyabrın 27-də səhər saatlarında başladıqları hərbi təxribat nəticəsində Azərbaycanın yaşayış məntəqələri və bizim döyüş mövqelərimiz şiddətli ağır artilleriya atəşinə məruz qalıb. Bu təcavüz nəticəsində bu günə kimi hərbi qulluqçularımız, 17 mülki şəxs həlak olub, 50-dən çox mülki şəxs yaralanıb,...

Японский сайт news.yahoo.co.jp опубликовал заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева, в котором говорилось о том, что для прекращения боевых действий в Нагорном Карабахе армянская армия должна полностью уйти с оккупированных территорий.
В статье сообщается, что контрнаступление, начавшееся 27 сентября после провокаций армянской армии против Азербайджана, продолжается до сих пор. Отмечается, что руководство Азербайджана твердо в своем решении продолжать контрнаступательную операцию.
Цитируя слова президента Азербайджана, сайт пишет: «У нас есть одно условие – они...
1 октября Президент Беларуси Александр Лукашенко позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Президент Беларуси поинтересовался ситуацией, возникшей в связи с вооруженным противостоянием на армяно-азербайджанской линии соприкосновения.
Глава нашего государства, информируя, сказал, что в результате военной провокации, начатой Арменией утром 27 сентября, населенные пункты Азербайджана и наши боевые позиции подверглись массированному артиллерийскому обстрелу. В результате этой агрессии на сегодняшний день погибли наши военнослужащие, 17 мирных жителей, получили ранения более 50...