Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 28-də İran İslam Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi, Xarici İşlər nazirinin müavini Seyid Abbas Əraqçinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
-Xoş gəlmisiniz. Şadam sizi görməyimə.
Artıq bir aydır ki, müharibə gedir. Bizim xalqımız üçün bu, Vətən müharibəsidir. Biz torpaqlarımızı işğalçılardan azad edirik. Bu, beynəlxalq hüququn və tarixi...
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 28-də Rusiyanın İnterfaks agentliyinə müsahibə verib.
-Cənab Prezident, sağ olun ki, gərgin iş qrafikinizdə bizim agentliyimizə müsahibə üçün vaxt tapmısınız. Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin Dağlıq Qarabağda əks-hücuma başlamasının dünən düz bir ayı tamam oldu. Siz ötən ayı münaqişənin hərbi-siyasi nizamlanması baxımından necə qiymətləndirirsiniz?
-Azərbaycan Ordusu döyüş meydanında özünün üstünlüyünü sübut etdi. İşğal edilmiş ərazilərin xeyli hissəsi bu bir ay ərzində azad...

28 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял делегацию во главе со специальным представителем Президента Исламской Республики Иран, заместителем министра иностранных дел Сейедом Аббасом Аракчи.
Президент Ильхам Алиев, приветствуя гостей, сказал:
-Добро пожаловать. Рад вас видеть.
Вот уже месяц, как идет война. Для нашего народа это – Отечественная война. Мы освобождаем наши земли от захватчиков. Это – восстановление международного права и исторической справедливости.
Сегодня несколько сел были освобождены от...
28 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев дал интервью российскому агентству «Интерфакс».
- Спасибо, господин Президент, что в Вашем плотном графике Вы нашли время для интервью нашему агентству. Вчера исполнился ровно месяц, как началось контрнаступление азербайджанских Вооруженных сил в Нагорном Карабахе. Как Вы оцениваете этот месяц с точки зрения военно-политического урегулирования конфликта?
- Азербайджанская армия на поле боя показала свое преимущество. За месяц были освобождены значительные части оккупированных...