Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev sentyabrın 29-da Pakistan İslam Respublikasının ölkəmizdə yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Bilal Hayeni qəbul edib.
Dövlətimizin başçısını salamlayan səfir Bilal Haye dedi:
-Zati-aliləri cənab Prezident, mən Sizə Pakistanın Prezidenti və Baş Nazirinin salamlarını çatdırıram. Qardaş Azərbaycan xalqının Pakistan xalqı üçün xüsusi yeri var. Sizin də bildiyiniz kimi, Pakistan qardaş Azərbaycan xalqını Dağlıq Qarabağ məsələsində həmişə...
Sentyabrın 29-da “Rossiya-1” telekanalında yayımlanan “60 dəqiqə” proqramında Azərbaycan-Ermənistan təmas xəttində baş verən son hadisələrə həsr olunan veriliş efirə gedib.
Verilişdə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev aparıcıların suallarını cavablandırıb.
Aparıcı: Cənab Prezident, sağ olun ki, bu müsahibəni verməyə razılaşmısınız. İndi birbaşa cəbhədə nələr baş verir, artıq aviasiyadan istifadə edilməsi barədə məlumat alınır.
Prezident İlham Əliyev: Cəbhədə vəziyyət gərgindir. Ermənilərin sentyabrın 27-də səhər başladıqları hərbi təxribat nəticəsində Azərbaycanın...
Gürcüstanın nüfuzlu və üç dildə (rus, gürcü və ingilis dilləri) yayımlanan “report.ge” portalı Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin çıxışından material hazırlayıb.
“İlham Əliyev: Beynəlxalq birlik Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü tanıyır” sərlövhəli məqalədə Azərbaycan Ordusunun cəbhədəki qələbəsi və əks hücumu nəticəsində topraqlarımızın bir qisminin işğaldan azad olunduğu bildirilir.
Azərbaycan Prezidentinin çıxışından gətirilən sitatda deyilir: “Əks-hücum nəticəsində Azərbaycanın işğal altında olan bir neçə yaşayış məntəqəsi işğalçılardan azad edilib”.
Məqalədə...
Sentyabrın 29-da Almaniya Kansleri Angela Merkel Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə telefonla zəng edib.
Angela Merkel Ermənistan-Azərbaycan təmas xəttində silahlı qarşıdurmanın baş verməsi ilə bağlı ölkəsinin narahatlığını ifadə edib və hadisələrin gedişi ilə maraqlanıb.
Dövlətimizin başçısı qeyd edib ki, sentyabrın 27-də, səhər saatlarında Ermənistan Azərbaycana qarşı hərbi təxribat törədərək, ağır artilleriya qurğularından təmas xətti boyu yerləşən hərbi birləşmələrimizi, şəhər və kəndlərimizi atəşə tutması nəticəsində iki gün ərzində hərbçilərimiz, 10 mülki şəxs, o...

Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял верительные грамоты новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Пакистан в нашей стране Билала Хайи.
Посол вручил Президенту Ильхаму Алиеву свои верительные грамоты.
Затем Президент Азербайджана Ильхам Алиев побеседовал с послом.
Приветствуя главу государства, посол Билал Хайи сказал:
-Ваше превосходительство господин Президент, передаю Вам приветствия Президента и премьер-министра Пакистана. Братский азербайджанский народ занимает особое место для народа Пакистана. Как Вы...
29 сентября в программе «60 минут», транслируемой по телеканалу «Россия-1», вышла в эфир передача, посвященная последним событиям на азербайджано-армянской линии соприкосновения войск.
В передаче Президент Азербайджана Ильхам Алиев и премьер-министр Армении Никол Пашинян ответили на вопросы ведущих.
Ведущий передачи первым адресовал вопросы Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
Ведущий: Спасибо, господин Президент, что согласились на это интервью. Что прямо сейчас происходит на фронте? Уже поступает информация об использовании авиации.
Президент Ильхам...
Влиятельный грузинский портал “report.ge” , публикующий новости на трех языках (русском, грузинском и английском), подготовил материал, широко осветивший выступление Президента Азербайджана Ильхама Алиева.
В статье «Ильхам Алиев: Международное сообщество признает территориальную целостность Азербайджана» сообщается, что часть нашей земли была освобождена от оккупации в результате победного контрнаступления Азербайджанской Армии на фронте.
Цитата из выступления Президента Азербайджана гласит: «В результате контрнаступления от оккупантов освобождены несколько населенных...
29 сентября Канцлер Германии Ангела Меркель позвонила Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Ангела Меркель выразила обеспокоенность своей страны вооруженным противостоянием на армяно-азербайджанской линии соприкосновения и поинтересовалась ходом событий.
Глава государства отметил, что утром 27 сентября Армения совершила военную провокацию против Азербайджана и в результате обстрела из тяжелых артиллерийских установок наших воинских соединений, городов и сел вдоль линии соприкосновения в течение двух дней погибли наши военнослужащие, 10 мирных жителей, в...