İlham Əliyev Türkiyə Böyük Millət Məclisinin Sədrinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 19-da Türkiyə Böyük Millət Məclisinin Sədri Mustafa Şentopun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
-Xoş gəlmisiniz. Sizi səmimiyyətlə salamlayıram.
Türkiyə Böyük Millət Məclisinin Sədri Mustafa Şentop: Xoş gördük.
Prezident İlham Əliyev: Çox şadam ki, Siz gəlmisiniz. Ölkəmiz üçün bu çətin bir dövrdə Sizin gəlişiniz xüsusi məna daşıyır. Bu,...
Müsahibələr
İlham Əliyev Rusiyanın TASS informasiya agentliyinə videomüsahibə verib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 19-da Rusiyanın TASS informasiya agentliyinə videomüsahibə verib.
-Hər vaxtınız xeyir. Biz Bakıdayıq və Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə görüşürük. Mən, Yuliya Şarifulina TASS agentliyi adından cənab Prezidentə Dağlıq Qarabağ ətrafında vəziyyətlə bağlı bir neçə sual verəcəyəm.
- Salam, cənab Prezident.
Prezident İlham Əliyev: Salam.
- Sağ olun ki, bizi qəbul etməyə razılıq vermisiniz. Aydındır ki, son vaxtlar Siz kütləvi informasiya vasitələrinə çoxsaylı...

19 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял делегацию во главе с председателем Великого национального собрания Турции Мустафой Шентопом.
Приветствуя гостей, Президент Ильхам Алиев сказал:
-Добро пожаловать. Искренне приветствую Вас.
Председатель Великого национального собрания Турции Мустафа Шентоп: Рад Вас видеть.
Президент Ильхам Алиев: Очень рад, что Вы приехали. Ваш визит в такой сложный для нашей страны период имеет особое значение. Это – очередное проявление братского отношения Турции к Азербайджану, проявление солидарности. Сразу после...
19
19 октября
19 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев дал видеоинтервью российскому информационному агентству ТАСС.
-Добрый день. Мы сегодня находимся в Баку и встречаемся с Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. Я, Юлия Шарифулина, от имени ТАСС задам господину Президенту несколько вопросов по ситуации вокруг Нагорного Карабаха.
-Здравствуйте, господин Президент.
-Здравствуйте.
-Спасибо, что согласились нас принять. Понятно, что за последнее время Вы дали уже не одно интервью средствам массовой информации. Но ситуация...