Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev noyabrın 2-də Türkiyə Respublikasının keçmiş Baş Naziri Binəli Yıldırımın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
-Xoş gəlmisiniz. Şadam sizi görməyimə.
Binəli Yıldırım: Xoş gördük. Sağ olun. Necəsiniz? Yaxşısınız?
Prezident İlham Əliyev: Sağ olun, hər şey yaxşıdır. İşlər yaxşı gedir.
Binəli Yıldırım: Maşallah.
Prezident İlham Əliyev: Çox...
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev noyabrın 2-də İtaliyanın “La Repubblica” qəzetinə müsahibə verib.
- Cənab Prezident, Siz artıq qələbəni dadmısınız?
– Bizim vəzifəmiz Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü bərpa etmək idi və biz bu vəzifəyə yaxınlaşırıq. Biz ərazi bütövlüyünün bərpasını demək olar ki, 30 il idi gözləyirdik. Bildiyiniz kimi, bütün bu müddət ərzində Azərbaycan danışıqlar prosesinə ciddi şəkildə sadiq olub. Lakin əfsuslar olsun ki, bu, hər hansı...
Noyabrın 2-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevlə Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putin arasında telefon danışığı olub.
Söhbət zamanı Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi və onun həlli yolları ilə bağlı məsələlər, döyüş bölgəsində vəziyyət müzakirə edilib.

2 ноября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял делегацию во главе с бывшим премьер-министром Турецкой Республики Бинали Йылдырымом.
Поприветствовав гостей, Президент Ильхам Алиев сказал:
- Добро пожаловать. Рад вас видеть.
Бинали Йылдырым: Рады Вас видеть. Спасибо. Как Вы? Все хорошо?
Президент Ильхам Алиев: Спасибо, все хорошо. Дела идут хорошо.
Бинали Йылдырым: Машаллах.
Президент Ильхам Алиев: Большое спасибо, что приехали. Мы очень высоко ценим это. Это очередное проявление солидарности. Как говорит мой дорогой брат, господин Президент,...
2 ноября
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев 2 ноября дал интервью итальянской газете “La Repubblica”.
-Господин Президент, Вы уже вкушаете победу?
-Наша задача заключалась в восстановлении территориальной целостности Азербайджана, и мы приближаемся к этой цели. Мы, можно сказать, 30 лет ждали восстановления территориальной целостности. Как вам известно, на протяжении всего этого времени Азербайджан был серьезно привержен переговорному процессу. Но, к сожалению, это не привело к сколько-нибудь значительному результату. К тому...
2 ноября состоялся телефонный разговор между Президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым и Президентом Российской Федерации Владимиром Путиным.
В ходе разговора были обсуждены вопросы, связанные с армяно-азербайджанским нагорно-карабахским конфликтом и путями его урегулирования, ситуация в зоне боевых действий.