Ermənistan silahlı qüvvələri Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı yaşayış məntəqələri artilleriya qurğularından atəşə tutmağa davam edir. Bunun nəticəsində mülki obyektlərə, dinc əhalinin əmlakına külli miqdarda ziyan vurulub.
İşğalçı Ermənistan hərbçiləri oktyabrın 4-də Bərdə rayonunun Şahvəlilər kəndini artilleriya atəşinə tutub. Kənd ərazisinə 10-dan çox mərmi düşüb, nəticədə 5 evə ziyan dəyib.
Özbəkistanın “human.uz” və “islamonline.uz” portalları Ermənistanın Azərbaycana təcavüzü və ordumuzun əks hücumu ilə əlaqədar məqalələr dərc edib.
Yazılarda Türkiyənin vitse-prezidenti Fuat Oktayın “Kriter” jurnalına müsahibəsindən bəzi məqamlar yer alıb.
Müsahibədə deyilir ki, Ermənistan işğalçıdır, regionda sülh və sabitlik üçün maneədir, beynəlxalq birlik Azərbaycanı dəstəkləyir. Bütün dünya gördü ki, Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsində həqiqət kimin tərəfindədir. Uzun illərdir təmas xəttində Ermənistanın Azərbaycana qarşı təxribatları dayanmır. Ermənilər iyul ayında sərhədin Tovuz...
"Qardaş Azərbaycan xalqına keçmiş olsun diləklərimi çatdırır, haqlı davalarında yanlarında olduğumuzu xatırladıram."

Вооруженные силы Армении продолжают обстреливать из артиллерийских установок густонаселённые жилые районы Азербайджана. В результате причинен большой ущерб гражданским объектам и имуществу мирных жителей.
4 октября оккупационные армянские войска обстреляли из артиллерии село Шахвелиляр Бардинского района. На территории села упало более 10 снарядов, в результате повреждено 5 домов.
Узбекские порталы human.uz и islamonline.uz опубликовали статьи, рассказывающие об агрессии Армении против Азербайджана и контрнаступлении нашей армии.
Статьи содержат некоторые моменты из интервью вице-президента Турции Фуата Октая журналу Kriter.
В интервью говорится, что Армения является оккупантом, что она препятствует миру и стабильности в регионе, и что международное сообщество поддерживает Азербайджан. Долгие годы на линии соприкосновения не прекращались провокации Армении против Азербайджана. В июле армяне совершили очередную провокацию на Товузском направлении границы, а...
Лидер основной оппозиционной Народно-республиканской партии Турции Кемаль Кылычдароглу решительно осудил ракетный обстрел второго по величине города Азербайджана с территории Армении.
"Я решительно осуждаю нападение Армении на невинных мирных жителей азербайджанского города Гянджа в нарушение международного права", - написал глава Народно-республиканской партии в Twitter.