Evi dağılan Tərtər sakini: Dinc sakinlərin evlərini hədəfə almaq erməni xislətini açıq-aydın göstərir (Azərtac)
Sentyabrın 29-da Tərtərin Borsunlu kənd sakini 1958-ci il təvəllüdlü Əfqan Piriyevə məxsus ferma düşmənin hədəfi olub. Ferma mərmi atəşinə tutulub.
Tərtər şəhər sakinləri Qorxmaz Həsənovun, Etibar Pirməmmədovun, Əkbər Kərimovun, Mehman Xəlilovun, Zəkiyyə Abdullayevanın, Elxan Məmmədovun, Arif Fərəcovun, Əskipara kənd sakini Kəmaləddin Qafarovun, Səhləbad kənd sakini Zahid İbrahimovun, Azad Qaraqoyunlu kənd sakini Güləbətin Məmmədovanın həyətlərinə də...
Serbiyanın nüfuzlu xəbər portallarında Ermənistan silahlı qüvvələrinin sentyabrın 27-də cəbhə xəttinin müxtəlif istiqamətlərində atəşkəsi pozaraq, Azərbaycanın mülki əhalisinə və hərbi mövqelərinə qarşı genişmiqyaslı hücumu və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevin Azərbaycan Ordusunun cavab tədbirləri ilə bağlı bəyanatı haqqında məqalələr dərc edilib.
“Hacıyev: Ermənistanın hücumları beynəlxalq humanitar hüququn kobud şəkildə pozulmasıdır” başlıqlı məqalə Serbiyanın “Danas.rs” və “Naslovi.net”...
Müdafiə Nazirliyi rəşadətli Azərbaycan Ordusunun hərbi qüdrəti ilə bağlı maraqlı paylaşım edib
Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi Ermənistan silahlı qüvvələrinin genişmiqyaslı təxribatlarına cavab olaraq cəbhənin bütün istiqamətlərində uğurlu əks-hücum əməliyyatı həyata keçirərək düşmənə sarsıdıcı zərbələr vuran rəşadətli Azərbaycan Ordusu ilə bağlı maraqlı paylaşım edib.
nazirliyin sosial media hesablarında yerləşdirilən infoqrafikada “İrəli, irəli, yalnız irəli! Geriyə haqqımız yoxdur, Azərbaycan əsgəri” ifadələri yer alıb. Paylaşımda Azərbaycan Ordusunun hərbi qüdrəti və torpaqlarımızın düşmən tapdağından...

Житель Тертера, чей дом был разрушен: Нацеливание на дома мирных жителей ясно показывает армянскую сущность (Азертадж)
В результате обстрела 29 сентября нанесен ущерб ферме, принадлежащей жителю села Борсунлу Тертерского района Афгану Пириеву, 1958 г.р.
Снаряды также попали во дворы домов жителей города Тертер Горхмаза Гасанова, Этибара Пирмамедова, Акбера Керимова, Мехмана Халилова, Закии Абдуллаевой, Эльхана Мамедова, Арифа Фараджева, жителя села Эскипара Кямаледдина Гафарова, жителя села Шахлабад Захида Ибрагимова, жительницы...
На авторитетных новостных порталах Сербии опубликованы статьи о широкомасштабном нападении вооруженных сил Армении 27 сентября на мирное население и военные позиции Азербайджана, о нарушении Арменией режима прекращения огня на различных направлениях линии фронта, и заявлении помощника Президент Азербайджанской Республики - заведующего отделом по вопросам внешней политики Администрации Президента Хикмета Гаджиева об ответных мерах Азербайджанской Армии.
На сербских порталах Danas.rs и Naslovi.net опубликована статья «Гаджиев: Нападение Армении является грубым нарушением международного гуманитарного...
Минобороны Азербайджана в соцсети Facebook опубликовало патриотический призыв
«Вперед! Вперед! Только вперед! Ни шагу назад, воин Азербайджана», — говорится в публикации.
В эти дни сердце каждого азербайджанца, от мала до велика, бьется вместе с солдатами и офицерами Азербайджанской Армии. Успехи Азербайджанской Армии, которая в ответ на провокации противника осуществила стремительную контрнаступательную операцию по всем направлениям фронта и нанесла тяжелые удары армянской армии, показывают, что день, когда наши исконные земли будут освобождены от...