“Ermənilər başınızla futbol oynayacaq!”, “Yazınız sizə çox baha başa gələcək!”, “Adları yadda saxlayaq, pıerre plottu... müharibə dövrünün hökmü ölüm hökmüdür!”.
Bu ölüm hədələri Fransanın “La Liberation” qəzetinin jurnalistlərinə beynəlxalq erməni terror təşkilatı - ASALA və onun üzvləri tərəfindən göndərilib.
Son günlər bu və digər erməni təşkilatları Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı həqiqətləri yazan jurnalistləri ölümlə hədələyir və reallıqları gizlətməyə çalışırlar.
“La liberation”...
Fransanın TV5 Monde televiziya kanalında Azərbaycanın Fransadakı səfiri Rəhman Mustafayev çıxış edib.
Torpaqlarımız azad olandan sonra danışıqlar mümkündür.
TV5-in aparıcısı: “Deməli siz qalib gələndən sonra?”
Səfir : “Bəli, şübhəsiz”
TV5-in aparıcısı: ”Deməli atəşkəs gözlənilmir”.
Bu fikirlər TV5 Monde televiziya kanalında səfir Rəhman Mustafayevlə aparılan sual-cavabda səslənib.
“Bu gün müharibədir. Münaqişə yox, əsil müharibədir. Azərbaycan üçün Vətən müharibəsidir.
Azərbaycanın əks -hücum müharibəsinin məqsədi 1992-ci ildən işğal olunan torpaqlarımızı azad etməkdir....
Ermənistan silahlı qüvvələri Azərbaycanın Gəncə, Bərdə, Beyləqan və digər şəhərlərinin insanların sıx məskunlaşdığı ərazilərini raket atəşinə tutur.
Bu barədə Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev özünün

«Армяне будут играть в футбол вашими головами!», «Вы поплатитесь за написанное вами!», «Запомним это имя: Пьер Плотту... Приговор в военное время – это смертный приговор!».
Эти угрозы смертью журналистам французской газеты La Liberation направила международная армянская террористическая организация - ASALA и ее члены.
В последние дни эта и другие армянские организации угрожают смертью журналистам, которые пишут правду о нагорно-карабахском конфликте,...
Посол Азербайджана во Франции Рахман Мустафаев выступил в эфире французского телеканала TV5 Monde. Он заявил, что переговоры возможны после того, как наши земли будут освобождены.
Ведущий TV5: Значит, после вашей победы?
Посол: Да, без сомнения.
Ведущий ТВ5: Значит, прекращения огня не ожидать не следует?..
«Сегодня идет война. Не конфликт, а настоящая война. Для Азербайджана это Отечественная война. Целью контрнаступательной войны Азербайджана является освобождение наших земель, оккупированных с 1992 года. С 1992 года 20 процентов...
Вооруженные силы Армении обстреливают ракетами густонаселенные районы Гянджи, Барды, Бейлагана и других городов Азербайджана.
Об этом сообщил помощник президента Азербайджана - заведующий отделом внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев в своем аккаунте в Twitter.
Помощник президента отметил, что это варварство, вандализм, это показывает слабость и панику военно-политического руководства Армении.