Ön xətdə Azərbaycan Ordusunun əks-hücumu qarşısında tab gətirməyən düşmən cəbhəboyu ərazilərdəki yaşayış məntəqələrini, mülki insanların evlərini artilleriya atəşinə tutmaqda davam edir. Cəbhə bölgəsində yerləşən digər rayonlarda olduğu kimi, Tərtərdə də yaşayış məntəqələrinin atəşə tutulması nəticəsində mülki şəxslərdən ölən və yaralananlar var, evlərə və infrastruktura ciddi ziyan dəyib.
Tərtər şəhər sakini 84 yaşlı Aşur Muradov düşmən təxribatlarına...
Özbəkistanın kun.uz portalı Ermənistanın təxribatları ilə əlaqədar özbək dilində materiallar verib.
“Dağlıq Qarabağda yeni gərginlik: Əsas məlumatlar” sərlövhəli məqalədə sentyabrın 27-də səhərdən başlayan Ermənistanın təxribatları və Azərbaycan ordusunun cavab tədbirləri görməsi nəticəsində müharibənin birinci günündəki parlaq qələbəsi haqqında geniş söhbət açılıb.
Yazıda Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin televiziya ilə xalqa müraciəti haqqında ətraflı məlumat verilib. Dövlət başçısı müraciətində deyib: “Son vaxtlar Ermənistanın Azərbaycana qarşı hərbi təxribatları müntəzəm...
Türkiyə Milli Müdafiə Nazirliyi Ermənistanın təxribatları nəticəsində yaranmış qarşıdurmada Azərbaycana dəstək vermək və həmrəylik nümayiş etdirmək məqsədilə iki qardaş ölkənin Silahlı Qüvvələrinin birgə hərbi təlimlərindən videoçarx yayımlayıb.
Nazirliyin “Tvitter” səhifəsində Azərbaycan və Türkiyə ordularının qüdrətini nümayiş etdirən videoçarx sosial şəbəkə istifadəçiləri...

Подлые нападения Армении на мирное население не пугают тертерцев - фоторепортаж АЗЕРТАДЖ из Тертера
Враг, не способный устоять перед контрнаступлением Азербайджанской армии на передней линии фронта, продолжает подвергать артиллерийскому обстрелу населенные пункты, дома гражданских лиц на прифронтовой территории. В результате обстрела как других районов, расположенных на прифронтовой зоне, так и Тертера, есть погибшие и раненые среди гражданских лиц, домам и инфраструктуре нанесен серьезный ущерб.
Региональный корреспондент АЗЕРТАДЖ побывал...
Узбекский портал kun.uz предоставил материалы на узбекском языке о провокациях Армении.
В статье «Новая напряженность в Нагорном Карабахе: основные сведения» широко обсуждались провокации Армении, начавшиеся утром 27 сентября, и блестящая победа в первый день войны в результате ответных мер азербайджанской армии.
В статье представлена подробная информация об обращении Президента Азербайджана Ильхама Алиева к народу по телевидению. В своем обращении глава государства сказал: ««В...
Министерство национальной обороны Турции опубликовало видеоролик, в котором выражает поддержку Азербайджану в продолжающихся боях против армянских оккупантов.
В ролике представлены кадры совместных военных учений Азербайджана и Турции.
Видео, размещенное на официальной странице Минобороны Турции в Twitter, понравилось большому количеству пользователей социальных сетей.
«Одна нация, два государства. Мы всегда поддерживаем братский Азербайджан», — говорится в публикации.