Cocuq mərcanlılılar şanlı Azərbaycan Ordusunun zəfər xəbərlərini 4 il əvvəl qayıtdıqları doğma torpaqlarında böyük sevinclə qarşılayırlar. Cəbrayıl şəhərinin və rayonun kəndlərinin azad olunması bu sevinci daha da artırıb.
Rəşadətli Azərbaycan Ordusu qarşısında aciz qalan erməni faşistləri Cocuq Mərcanlını da ağır artilleriyadan atəşə tutub. Lakin kənd sakinləri düşmənin bu təxribatından qorxmurlar və kənddə...
Azərbaycan Respublikasının Monteneqrodakı diplomatik nümayəndəliyinin müşaviri Mahir Cəfərov bu ölkənin RTCG 1 dövlət telekanalında “Sabahınız xeyir, Monteneqro” adlı proqramın canlı yayımında iştirak edərək, Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsinə dair son vəziyyətlə bağlı müsahibə verib.
Müsahibədə münaqişənin tarixi və Azərbaycan ərazisinin təqribən 20 faizinin 30 ildən artıqdır ki, Ermənistanın işğalı altında qalması, Ermənistanın yeni rəhbərliyinin təhrikedici bəyanatları və fəaliyyəti, bölgədə yaranmış yeni gərginliyin səbəbləri, Azərbaycan tərəfinin dünya ictimaiyyətindən gözləntiləri və yaranmış vəziyyətdən çıxışı...

‘People brought to tears of joy as our President announces liberation of Jabrayil city and villages’ (Azertag)
The people of Jojug Marjanly have been following the victories of the glorious Azerbaijani Army with great joy in their homes, where they returned 4 years ago. The liberation of Jabrayil city and the villages of the district added even more...
Counselor of the Azerbaijani Embassy in Montenegro Mahir Jafarov was interviewed by the state TV channel of the country, where he talked about the recent situation in the conflict between Armenia and Azerbaijan.
During his interview, the diplomat gave detailed information about the history of the conflict and about 20 percent of Azerbaijan's territory being occupied by Armenia for more than 30 years, the provocative statements and activities of the new...