Ermənistan silahlı qüvvələri Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı yaşayış məntəqələrini, mülki obyektləri, o cümlədən fərdi və çoxmənzilli yaşayış binalarını, təsərrüfatları ağır artilleriya qurğularından atəşə tutmağa davam edir. Bunun nəticəsində mülki obyektlərə, dinc əhalinin əmlakına külli miqdarda ziyan vurulur.
Tərtər rayonunda 1170 məcburi köçkün ailəsi üçün salınan yaşayış kompleksi yenidən düşmənin artilleriya atəşinə məruz qalıb. Binalara, klub icma...
Azərbaycan Xarici İşlər nazirinin müavini Araz Əzimov “Ukraina-24” telekanalının xəbərlər proqramının canlı efirində Ermənistanın işğalçılıq siyasəti, bu ölkənin ordusunun Azərbaycanın mülki şəxslərini qətlə yetirməsi, Silahlı Qüvvələrimizin uğurlu əks-həmləsi barədə geniş məlumat verib.
A.Əzimov, ilk növbədə, Ukrayna dövlətinə, hökumətinə Azərbaycanın ədalətli mövqeyini dəstəklədiyinə görə təşəkkürünü bildirib. Qeyd edib ki, Ermənistan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli ilə bağlı danışıqlar prosesini pozublar, danışıqlar 30 ildir nəticəsiz qalıb.

Противник вновь обстрелял жилой комплекс для вынужденных переселенцев в Тертере (Азертадж)
Вооруженные силы Армении продолжают вести сильный артиллерийский огонь по населенным пунктам, гражданским объектам, в том числе частным и многоквартирным жилым домам, где проживает азербайджанское население, фермам и прочим хозобъектам. В результате этого гражданским объектам и имуществу мирных жителей нанесен большой ущерб.
Жилой комплекс, построенный для 1170 семей вынужденных переселенцев в Тертерском районе, вновь подвергся артиллерийскому обстрелу противника....
Заместитель министра иностранных дел Азербайджана Араз Азимов в прямом эфире программы новостей телеканала «Украина-24» дал обширную информацию о политике агрессии Армении, убийстве мирного азербайджанского населения армией этой страны, а также успешном контрнаступлении наших Вооружённых Сил.
А.Азимов, прежде всего, поблагодарил государство и правительство Украины за поддержку справедливой позиции Азербайджана. Он отметил, что Армения нарушила процесс переговоров по урегулированию нагорно-карабахского конфликта, а сами переговоры безрезультатны вот уже 30 лет.