Gürcüstanın nüfuzlu report.ge portalı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin Ermənistanın sentyabrın 27-dən başlayan hərbi təxribatı zamanı yaralanan və Müdafiə Nazirliyinin Mərkəzi Hərbi Klinik Hospitalında müalicə olunan hərbçilərlə görüşü zamanı çıxışından bəhs edən material yayıb.
“Bizim erməni xalqı ilə işimiz yoxdur” sərlövhəli material oxuculara rus və ingilis dillərində təqdim olunub.
Materialda Azərbaycan Prezidentinə istinadla deyilir: “Erməni xalqı əgər sülh şəraitində yaşamaq istəyirsə, öz hakimiyyətini məsuliyyətə cəlb etsin. Çünki erməni xalqının bədbəxtliyi ondan ibarətdir ki, uzun illər ərzində ona quldur kriminal rejim rəhbərlik edib. O rejim ki, ancaq öz şəxsi maraqlarını güdmək üçün azərbaycanlılara qarşı soyqırımı törədib və bizim torpaqlarımızı işğal altında saxlayır. Mən əminəm ki, erməni xalqı mənim bu sözlərimi düzgün başa düşəcək, düzgün anlayacaq. Bizim erməni xalqı ilə işimiz yoxdur”.
Qeyd olunur ki, Azərbaycan çoxmillətli dövlətdir və burada bir çox millətlər sülh, əmin-amanlıq şəraitində yaşayır, o cümlədən erməni xalqı. Minlərlə erməni Azərbaycan ərazisində yaşayır. Onlara söz deyən yoxdur, onlar bizim vətəndaşlarımızdır. Ona görə bizim davamız haqq davasıdır. Biz tarixi nöqteyi-nəzərdən, beynəlxalq hüquq nöqteyi-nəzərdən, ədalət nöqteyi-nəzərdən haqlıyıq. Azərbaycan əsgəri, zabiti öz doğma torpağı uğrunda vuruşur. Bu gün Füzulidə, Cəbrayılda, işğal edilmiş digər ərazilərdə şiddətli döyüşlər gedir və biz itkilər veririk, bizim qazilərimiz, hərbçilərimiz yaralanır. Amma bu dava haqq davasıdır. Ona görə mən bir daha demək istəyirəm ki, bizim işimiz haqq işidir, tarixi həqiqət, beynəlxalq hüquq, haqq-ədalət 100 faiz bizim tərəfimizdədir.

Report.ge, an influential portal based in Georgia, has published an article about the meeting of Azerbaijani President, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev with the servicemen, who were wounded as a result of Armenia’s military provocations and are currently receiving treatment at the Central Military Clinical Hospital of the Defense Ministry.
The article, entitled “We have nothing against the Armenian nation”, was published in Russian and English languages.
“If the Armenian people want to live in peace, they should hold their government accountable. Because the misfortune of the Armenian people lies in the fact that for many years they were governed by a crooked criminal regime, the regime that committed genocide against the Azerbaijanis only for personal gains and keeps our lands under occupation. I am sure that the Armenian people will understand my words correctly. We have nothing against the Armenian people,” the Georgian portal cited the Azerbaijani leader as saying.
President Aliyev continued: “Azerbaijan is a multinational state; many nations live here in peace and tranquillity, including the Armenian people. Thousands of Armenians live in Azerbaijan. There are not pushed around because they are our citizens. Therefore, our struggle is a struggle for a just cause. We are right from the point of view of history, from the point of view of international law, and the point of view of justice. Azerbaijani soldiers and officers are fighting for their native land.
Fierce battles are underway in Fizuli, Jabrayil and other occupied territories today, we are suffering losses, and our veterans and servicemen are getting wounded. But this fight is a fight for a just cause. Therefore, I want to say again that our cause is just, historical truth, international law and justice are on our side by 100 percent.”