"Dağlıq Qarabağda sülh yalnız Ermənistan Ordusu bu ərazini tərk etdikdən sonra mümkündür".
Avstraliyanın nüfuzlu “Herald Sun” portalı Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin bu bəyanatını yayıb.
Portalın yaydığı videosüjetdə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və birinci xanım Mehriban Əliyevanın Ermənistanın sentyabrın 27-dən başlayan hərbi təxribatları zamanı yaralanan və Müdafiə Nazirliyinin Mərkəzi Hərbi Klinik Hospitalında müalicə olunan hərbçilərlə görüşü barədə məlumat yer alıb. Qeyd edilib ki, hərbçilərin müalicəsinin gedişi ilə maraqlanan dövlətimizin başçısı yaralı əsgər və zabitlərimizin tezliklə sağalaraq cəbhəyə qayıtmaq arzusunda olduqlarını bildiyini söyləyib.
Qarşıdurmanın əsas səbəbkarının Ermənistan rəhbərliyinin olduğunu qeyd edən Azərbaycan Prezidenti döyüşlərin dayanması üçün ölkəmizin hansı şərti irəli sürdüyünü də deyib: “Bizim bir şərtimiz var, torpaqlarımızdan qeyd-şərtsiz, tam və dərhal çıxıb rədd olmalıdırlar. Bu şərtim qüvvədədir və əgər bu şərtimə Ermənistan hökuməti əməl edərsə, döyüşlər dayanacaq, qan tökülməyəcək, sülh olacaq, bizim bölgəmizə sülh gələcək”.
Materialda Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin cəbhə bölgəsində apardığı uğurlu əməliyyatlar, Ermənistan ordusunun evləri, mülki obyektləri iriçaplı silahlardan atəşə tutması barədə kadrlar da yer alıb.

"Мир в Нагорном Карабахе возможен только после того, как армянская армия покинет эту территорию".
Престижный австралийский портал Herald Sun опубликовал заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева.
В опубликованном порталом видеосюжете содержится информация о встрече президента Азербайджана Ильхама Алиева и первой леди Мехрибан Алиевой с военнослужащими, получившими ранения в ходе начавшихся 27 сентября военных провокаций Армении и находящимися на лечении в Центральном военном клиническом госпитале Министерства обороны. Было отмечено, что глава государства, интересующийся ходом лечения военнослужащих, сказал, что знает, что наши раненые солдаты и офицеры желают поскорее выздороветь и вернуться на фронт.
Отметив, что основным виновником конфликта является руководство Армении, президент Азербайджана также сказал, какие условия выдвинула наша страна для прекращения боевых действий. «У нас одно условие — они (армянские оккупационные войска – ред.) должны безоговорочно, полностью и немедленно покинуть наши земли. Это условие в силе, и если правительство Армении выполнит его, то бои остановятся, не будет проливаться кровь», - сказал Ильхам Алиев.
В материал также включены кадры успешных действий ВС Азербайджана в прифронтовой зоне, обстрелов армянскими ВС из крупнокалиберного оружия домов и гражданских объектов.