Düşmən Ağcabədinin kəndlərini atəşə tutur (Azərtac)
Ermənistan silahlı qüvvələri Ağcabədi rayonunun cəbhə xəttinə yaxın yaşayış məntəqələrini ağır artilleriyadan atəşə tutmaqda davam edir. Nəticədə evlərə, yardımçı binalara, təsərrüfatlara ciddi ziyan dəyir.
Ağcabədi rayonunun düşmənin artilleriya atəşinə məruz qalan yaşayış məntəqələrindən biri Qaraxanlı kəndidir. Sentyabrın 27-dən indiyədək kənddə 6 ev dağılıb, 50-yə yaxın ev və yardımçı bina zərər görüb.
Heydər Paşayev düşmənin kəndi mütəmadi atəşə tutduğunu bildirib: "Axşam mərmilərdən biri qonşumuzun evinə düşdü. Bu ev 2016-cı ildə də ermənilərin atəşi nəticəsində dağılmış, sonra dövlətimiz tərəfindən təmir edilmişdi. Düşmən demək olar ki, hər gün kəndi atəşə tutur. Lakin bu bizi qorxutmur, kəndimizi tərk etmirik. Gündəlik işimizlə məşğuluq. Ordumuza, Prezidentimizə güvənirik. Əminik ki, tezliklə qələbə bizim olacaq".
Digər sakin Rüstəm Quliyev isə deyib: "Düşmən bilsin ki, tezliklə məğlub olacaq. Bütün torpaqlarımız işğaldan azad olunacaq. Ordumuz cəbhədə uğurlu əməliyyatlar keçirir, yaşayış məntəqələrini düşmən tapdağından azad edir. Bu isə biz cəbhəyanı kəndlərin sakinlərini ruhlandırır. Biz qələbə qazanacağıq. Qarabağ bizimdir, Qarabağ Azərbaycandır”.

Armenian armed forces, using heavy artillery, continue shelling frontal settlements in Azerbaijan’s Aghjabadi district. As a result, houses, auxiliary buildings, and farms were severely damaged.
Garakhanli is one of the district’s villages subjected to artillery fire by enemy troops. As a result, from September 27 until now, 6 houses were destroyed, and about 50 houses and auxiliary buildings were damaged in the village.
Villager Heydar Pashayev said that the enemy is constantly firing at the village. “In the evening, one of the shells hit our neighbor’s house. This house was also destroyed by Armenian shelling in 2016, and then it was repaired by our government. The enemy fires at the village almost every day. However, this does not scare us, we do not leave our village. We are busy with our daily work. We trust our army and our President. We are sure that victory will be ours soon,” he added.
Another villager Rustam Guliyev said: “Let the enemy know that it will be defeated soon. All our lands will be liberated from occupation. Our army is conducting successful operations at the front, liberating settlements from the enemy. This inspires us, the residents of the frontline villages. We will achieve victory. Karabakh is ours! Karabakh is Azerbaijan!”