Düşmən Ağdamın Mahrızlı kəndində məktəbi hədəf aldı (Azərtac)
Noyabrın 2-si səhər saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Ağdam rayonu ərazisini növbəti dəfə artilleriya atəşinə tutub.
Ermənistan tərəfi oktyabrın 30-da əldə olunmuş Cenevrə razılaşmasını da kobud şəkildə pozub. Düşmən bu dəfə də beynəlxalq humanitar hüquqa zidd olaraq mülki əhalini və qeyri-hərbi obyektləri hədəf seçib. Belə ki, düşmənin atdığı top mərmiləri rayonun Mahrızlı kənd tam orta məktəbinə ciddi ziyan vurub. Rahib Məmmədov adına Döyüş Şöhrəti Muzeyinin yaxınlığına düşən top mərmisinin partlaması nəticəsində isə muzey zərər görüb.

On the morning of November 2, Azerbaijan’s Aghdam district was again subjected to artillery fire by Armenian armed forces.
Armenia, in a gross violation of the agreement reached on October 30 in Geneva and the international humanitarian law, once again targeted civilian facilities and non-military facilities.
Thus, a secondary school in the district’s Mahrizli village was severely damaged as a result of the Armenian shelling. Also, the Museum of Battle Glory named after Rahib Mammadov was damaged as a result of the Armenian military aggression.