Azərbaycanın Ukraynadakı səfiri Elmira Axundova bildirib ki, Ermənistan ordusunun təxribatı nəticəsində azərbaycanlı mülki şəxslər arasında itkilər var. Bu itkilərin sayı hər gün artır, çünki Ermənistan ordusu Azərbaycanın mülki obyektlərini, evləri hədəf götürür.
Jurnalistin cəbhədə son vəziyyətə dair sualını cavablandıran Elmira Axundova qeyd edib ki, Azərbaycan Ordusu əks-həmlə əməliyyatlarını uğurla davam etdirir. Ermənistan tərəfdən xarici muzdlu hərbçilərin döyüşdüyünü vurğulayan səfir bildirib ki, bununla bağlı kifayət qədər faktlar mövcuddur.
“Ermənistan nəinki bu gün, birinci Qarabağ savaşında da terrorçulardan və xaricdən gətirilən muzdlu hərbçilərdən istifadə edib. Bu gün də onlar ASALA, PKK və digər təşkilatların terrorçularını döyüşlərə cəlb ediblər. Bununla bağlı kifayət qədər videokadrlar mövcuddur. Ona görə də Azərbaycanda təkcə öz ərazi bütövlüyü uğrunda Vətən müharibəsi getmir, biz, həmçinin antiterror əməliyyatları həyata keçiririk”, - deyə səfir əlavə edib.

Эльмира Ахундова дала интервью телеканалу «Украина-24»
Посол Азербайджана в Украине Эльмира Ахундова заявила, что в результате провокации армянской армии среди азербайджанских гражданских лиц есть погибшие. Число жертв армянской агрессии увеличивается с каждым днем, так как армянская армия берет под прицел гражданские объекты и дома мирных жителей.
Отвечая на вопрос журналиста о последней ситуации на фронте, Эльмира Ахундова отметила, что Азербайджанская Армия успешно продолжает контрнаступательные операции. Подчеркнув, что с армянской стороны воюют иностранные наемники, посол отметила, что этому есть достаточно фактов.
"Армения не только сегодня, но и в Первой Карабахской войне использовала террористов и наемников, привезенных из-за рубежа. И сегодня они привлекли к боевым действиям террористов из АСАЛА, РКК и других террористических организаций. Есть много видеокадров, подтверждающих это. Поэтому в Азербайджане сейчас идет не только Отечественная война за его территориальную целостность, мы также проводим антитеррористические операции ", - сказала посол.