Azərbaycanın Ukraynadakı səfiri Elmira Axundova bildirib ki, Ermənistan ordusunun təxribatı nəticəsində azərbaycanlı mülki şəxslər arasında itkilər var. Bu itkilərin sayı hər gün artır, çünki Ermənistan ordusu Azərbaycanın mülki obyektlərini, evləri hədəf götürür.
Jurnalistin cəbhədə son vəziyyətə dair sualını cavablandıran Elmira Axundova qeyd edib ki, Azərbaycan Ordusu əks-həmlə əməliyyatlarını uğurla davam etdirir. Ermənistan tərəfdən xarici muzdlu hərbçilərin döyüşdüyünü vurğulayan səfir bildirib ki, bununla bağlı kifayət qədər faktlar mövcuddur.
“Ermənistan nəinki bu gün, birinci Qarabağ savaşında da terrorçulardan və xaricdən gətirilən muzdlu hərbçilərdən istifadə edib. Bu gün də onlar ASALA, PKK və digər təşkilatların terrorçularını döyüşlərə cəlb ediblər. Bununla bağlı kifayət qədər videokadrlar mövcuddur. Ona görə də Azərbaycanda təkcə öz ərazi bütövlüyü uğrunda Vətən müharibəsi getmir, biz, həmçinin antiterror əməliyyatları həyata keçiririk”, - deyə səfir əlavə edib.

Armenia’s military provocations resulted in casualties among Azerbaijani civilians, Azerbaijan’s Ambassador to Ukraine Elmira Akhundova said on the live broadcast of the news program of Ukraina 24 TV channel.
The diplomat noted that the Armenian army continues to shell residential settlements in Azerbaijan.
Asked about the latest situation at the front, Ambassador Akhundova said the Azerbaijani Army is successfully conducting counteroffensive operations. She also emphasized that there are enough facts about the involvement of foreign mercenaries by Armenia.
“Armenia also recruited terrorists and foreign mercenaries during the first Karabakh war. Even now, Armenia continues to involve members of ASALA, PKK and other terrorist organizations. There are quite a few videos about it. Therefore, Azerbaijan is not only fighting a war for its territorial integrity, but we are also carrying out anti-terrorist operations,” the ambassador added.