Özbəkistanın kun.uz və qalampir.uz portalları Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və birinci xanım Mehriban Əliyevanın Ermənistanın hərbi təxribatı zamanı yaralanan və Müdafiə Nazirliyinin Mərkəzi Hərbi Klinik Hospitalında müalicə olunan hərbçilərlə görüşü ilə bağlı özbək dilində məqalələr dərc ediblər.
Məqalələrdə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin hərbçilərlə görüşdə Ermənistan silahlı qüvvələrinin Qarabağı tərk etdiyi gün bu torpaqlarda sülh olacağını bildirdiyi vurğulanıb.
Prezident görüşdə deyib: “Ermənistanın baş naziri bizə qarşı şərtlər qoyur. Bizə qarşı yeddi şərt qoyubdur. Mən bir müddət bundan əvvəl demişdim ki, biz bu şərtləri rədd edirik. Bizim bir şərtimiz var, torpaqlarımızdan qeyd-şərtsiz, tam və dərhal çıxıb rədd olmalıdırlar. Bu şərtim qüvvədədir və əgər bu şərtimə Ermənistan hökuməti əməl edərsə, döyüşlər dayanacaq, qan tökülməyəcək, sülh olacaq, bizim bölgəmizə sülh gələcək”.
Dövlət başçısı vurğulayıb ki, döyüşlərə son qoymağın yeganə şərti Ermənistan silahlı qüvvələrinin Dağlıq Qarabağın ərazisindən tam və təxirə salınmadan çıxarılmasıdır.

Узбекские порталы kun.uz и qalampir.uz опубликовали статьи на узбекском языке о встрече президента Азербайджана Ильхама Алиева и первой леди Мехрибан Алиевой с военнослужащими, получившими ранения в ходе военной провокации Армении и находящимися на лечении в Центральном военном клиническом госпитале Министерства обороны.
В статьях подчеркивалось, что президент Азербайджана Ильхам Алиев на встрече с военными заявил, что мир на этих землях наступит в тот день, когда вооруженные силы Армении покинут Карабах.
На встрече президент сказал: «Армения должна положить конец оккупационной политике. Вместо этого премьер-министр Армении ставит перед нами условия. Он поставил перед нами семь условий. Я некоторое время назад сказал, что мы отвергаем эти условия. У нас есть одно условие – они должны безоговорочно, полностью и немедленно покинуть наши земли. Это мое условие в силе, и если правительство Армении выполнит его, то бои остановятся, не будет проливаться кровь, будет мир, в наш регион придет мир».