Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin “Rossiya-1” telekanalında yayımlanan “60 dəqiqə” proqramında Azərbaycan-Ermənistan təmas xəttində baş verən son hadisələrə həsr olunan verilişdə söylədiyi fikirlər ərəb ölkələri KİV-lərinin diqqət mərkəzindədir.
Nüfuzlu “Aljazeera” və “Al Arabiya” telekanallarının reportajlarında, Qətərin “Gulf Times”, Səudiyyə Ərəbistanının “Arabnews”, Misirin “Almasryalyoum”, “Al Ahram”, İordaniyanın “Al Dustour”, Küveytin “Kuwait Times”, Bəhreynin “The Daily Tribune” qəzetlərində dərc edilmiş xəbərlərdə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Ermənistanın törətdiyi müharibə cinayəti, növbəti hərbi təcavüzünün səbəbləri, ordumuzun düşmənə layiqli cavab verməsi barədə fikirləri yer alıb.

The statements voiced by Azerbaijani President Ilham Aliyev during the "60 minutes" program aired on the Rossiya-1 TV channel were highlighted by media outlets of Arab countries.
Famous Al Jazeera and Al Arabiya TV channels, Gulf Times, Arabnews, Almasryalyoum, Al Ahram, Al Dustour news agencies, Kuwait Times, and The Daily Tribune newspapers covered President Ilham Aliyev’s remarks about the war crimes committed by Armenia against Azerbaijan, the causes of Armenia’s another act of aggression and the worthy response the Azerbaijani Army is giving to the enemy.