Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin “Rossiya-1” telekanalında yayımlanan “60 dəqiqə” proqramında Azərbaycan-Ermənistan təmas xəttində baş verən son hadisələrə həsr olunan verilişdə söylədiyi fikirlər ərəb ölkələri KİV-lərinin diqqət mərkəzindədir.
Nüfuzlu “Aljazeera” və “Al Arabiya” telekanallarının reportajlarında, Qətərin “Gulf Times”, Səudiyyə Ərəbistanının “Arabnews”, Misirin “Almasryalyoum”, “Al Ahram”, İordaniyanın “Al Dustour”, Küveytin “Kuwait Times”, Bəhreynin “The Daily Tribune” qəzetlərində dərc edilmiş xəbərlərdə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Ermənistanın törətdiyi müharibə cinayəti, növbəti hərbi təcavüzünün səbəbləri, ordumuzun düşmənə layiqli cavab verməsi barədə fikirləri yer alıb.

Заявления Президента Азербайджана Ильхама Алиева, посвященные последним событиям на азербайджано-армянской линии соприкосновения, которые прозвучали в эфире программы «60 минут» на телеканале «Россия-1», находятся в центре внимания средств массовой информации арабских стран.
В репортажах престижных арабоязычных телеканалов «Аль-Джазира» и «Аль-Арабия», в новостях, опубликованных в таких газетах как «Gulf Times» (Катар), «Arabnews» (Саудовская Аравия), «Аль-Масри Аль-Юм» и «Аль-Ахрам» (Египт), «Аль-Дустур» (Иордания), «Kuwait Times» (Кувейт), «The Daily Tribune» (Бахрейн), приводились цитаты из выступления Президента Азербайджана Ильхама Алиева, в которых была отражена реакция на военное преступление, совершенное Арменией, раскрывались причины ее очередной военной агрессии, и говорилось о том, что наша армия дает достойный ответ врагу.