Özbəkistanın tnews.uz və kun.uz portalları Ermənistanın təxribatları və Azərbaycanın əks-hücumu ilə bağlı özbək dilində məqalələr verib.
Tnews.uz portalı yazır ki, Ermənistanla Azərbaycan arasındakı münaqişə beynəlxalq birliyin passivliyinin, Ermənistanın Azərbaycan torpaqlarını işğal etməsinə susmasının nəticəsidir.
Məqalədə Ermənistanın son təxribatları, Azərbaycanın əks hücumu haqqında məlumat yer alıb.
Portal, həmçinin Fransadakı Azərbaycanın Dostları Assosiasiyasının rəhbəri Jan- Fransua Manselin fikirlərinə də yer ayırıb. O deyib ki, BMT qətnamələrinə məhəl qoymayan, beynəlxalq hüququn normalarını pozaraq Azərbaycan torpaqlarını işğal edən Ermənistanla Azərbaycan arasında hərbi toqquşmalar gedir.
J.F Mansel bildirib ki, bu toqquşmalar beynəlxalq hüquq normalarına uyğun qaydada bu vəziyyətdən çıxış yolunu göstərmək iqtidarında olmayan dünya ictimaiyyətinin passivliyinin nəticəsidir.
Kun.uz portalı isə Əfqanıstanın Dağlıq Qarabağ məsələsində mövqeyini açıqlayan məqalə verib. Yazıda deyilir: “Əfqanıstanın Xarici İşlər Nazirliyi bildirir ki, beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərinə uyğun olaraq, Ermənistan işğal etdiyi Azərbaycan torpaqlarından öz qoşunlarını çıxarmalıdır”.

На узбекских порталах tnews.uz и kun.uz опубликованы статьи на узбекском языке о провокациях Армении и ответном контрнаступлении Азербайджана.
Портал Tnews.uz пишет, что конфликт между Арменией и Азербайджаном является результатом пассивности и молчания международного сообщества по поводу оккупации Арменией азербайджанских земель.
В статье содержится информация о последних провокациях Армении и контрнаступлении Азербайджана.
Портал также публикует мнение Жана-Франсуа Манселя, главы Ассоциации друзей Азербайджана во Франции. Он сказал, что между Арменией, игнорирующей резолюции ООН и вторгшейся на азербайджанские земли в нарушение международного права, и Азербайджаном происходят военные столкновения.
Дж. Ф. Мансель заявил, что эти конфликты являются результатом пассивности мирового сообщества, неспособного указать выход из сложившейся ситуации в соответствии с нормами международного права.
Портал Kun.uz опубликовал статью, разъясняющую позицию Афганистана по нагорно-карабахскому вопросу. В статье говорится: «Министерство иностранных дел Афганистана заявляет, что в соответствии с нормами и принципами международного права Армения должна вывести свои войска с оккупированных азербайджанских земель».