İraq mətbuatı Azərbaycan ordusunun Ermənistan işğalındakı ərazilərimizin azad edilməsi üçün əks-hücum əməliyyatlarından yazıb.
Düşmən dövlətin təxribatları İraqın alsumaria, sindibad news, alhurra saytlarında dərc olunub. Materiallarda göstərilib ki, sentyabrın 27-də səhər saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələri Azərbaycanın cəbhəboyu ərazilərini artilleriyadan atəşə tutub. Buna cavab olaraq, Azərbaycan Ordusu hələ Sovet İttifaqının dağıldığı vaxtda Ermənistan tərəfindən işğal edilmiş Dağlıq Qarabağı azad etmək üçün əks-hücuma keçib və bir sıra yaşayış məntəqələrini azad edib.
Materiallarda Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tarixinə nəzər salınıb. Qeyd olunub ki, ATƏT-in Minsk qrupu 30 ildir ki, münaqişəni sülh yolu ilə həll edə bilməyib. Azərbaycan torpaqlarının işğal altında qalması ilə razılaşmır.
İraq mətbuatı Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin və Prezidentin köməkçisinin bəyanatlarına da yer ayırıb. Qeyd olunub ki, hərbi əməliyyatlara görə bütün məsuliyyət Ermənistan rəhbərliyinin üzərinə düşür.

Iraqi media highlighted the counteroffensive operations launched by the Azerbaijani Army to liberate the country’s territories from the Armenian occupation.
Alsumaria, Sindibad News and Alhurra portals reported that early in the morning of September 28, Armenian armed forces shelled the Azerbaijani territories along the frontline. In response to this, the Azerbaijani Army launched counteroffensive operations to liberate the country’s territories occupied by Armenia at the time of the collapse of the Soviet Union.
The Iraqi media outlets also referred to the history of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict. It was noted that the OSCE Mink Group has failed to resolve conflict for almost 30 years.
The portals also highlighted the statements made by the Azerbaijani Defense Ministry and the Assistant to the President of Azerbaijan. It was stressed that the Armenian leadership is responsible for the military operations.