Sentyabrın 27-də səhər erkən saatlarda Ermənistan silahlı qüvvələri Azərbaycanın işğal altında olan ərazilərindən Azərbaycan Ordusunun cəbhə zonasında yerləşən mövqelərini və yaşayış məntəqələrini iriçaplı silahlar, minaatanlar və müxtəlif çaplı artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutub.
Bu fikirlər nüfuzlu “The Korea Post” qəzetinin Ermənistan silahlı qüvvələrinin təmas xəttində törətdiyi son təxribat haqqında hazırladığı məqalədə əks olunub. Bildirilib ki, həmin intensiv atəş nəticəsində Tərtər rayonunun Qapanlı, Ağdam rayonunun Çiraqlı və Orta Qərvənd, Füzuli rayonunun Alxanlı, Şükürbəyli və Cəbrayıl rayonunun Cocuq Mərcanlı kəndlərinin sakinləri arasında ölən və yaralananlar olub, mülki infrastruktura ziyan dəyib.
Cənubi Koreya qəzeti yazır ki, Azərbaycan Ordusunun bölmələri düşmənin təxribatının qarşısının alınması və mülki əhalinin təhlükəsizliyinin təmin edilməsi məqsədilə zəruri əks-həmlə tədbirlərini həyata keçirir.

Early on the morning of September 27, the armed forces of Armenia, committing large-scale provocations, have subjected the positions of the Azerbaijan Army along the line of contacts of the occupied territories of Azerbaijan and Azerbaijani human settlements located in the frontline zone to intensive shelling from large-caliber weapons, mortars, and artillery mounts of various calibers, said an article published by The Korea Post.
The article notes that there were killed and wounded persons among the civilian population as a result of the intensive shelling by the enemy of the Gapanly village of Terter region, the Chiragli and Orta Gervend villages of Aghdam region, the Alkhanli and Shukurbeyli villages of Fizuli region, and the Jojug Marjanli village of Jabrayil region. Serious damage was caused to civilian infrastructure as well.
The Korea Post stresses that the foremost units of the Azerbaijan Army are taking retaliatory measures to suppress this provocation of the enemy and to ensure the safety of the civilian population living near the line of contact of the troops.