Anar Eyvazov: Azərbaycan Ordusunun qarşısında bir hədəf var: işğal altında qalan bütün torpaqlarımızın azad olunması
Humanitar atəşkəs rejimini kobudcasına pozaraq şəhər və rayonlarımızda dinc əhalini və mülki infrastrukturu atəşə tutan düşmən bölmələrini Azərbaycan Ordusu cəbhənin Xocavənd, Füzuli və Qubadlı istiqamətlərində gedən döyüşlərdə darmadağın edib. Dəqiq atəş zərbələrinə tab gətirə bilməyən düşmən itki verərək qaçmağa və geriyə çəkilməyə məcbur edilib.
Bu barədə Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətinin mətbuat katibi polkovnik-leytenant Anar Eyvazov oktyabrın 29-da Hərbi İnformasiya Mərkəzində keçirilən brifinqdə deyib.
Anar Eyvazov bildirib ki, ümumilikdə düşmənin ordu korpusunun və diviziyasının yüksək rütbəli zabitləri daxil olmaqla, xeyli sayda canlı qüvvəsi, 2 ədəd T-72 tankı, 2 ədəd BM-21 “Qrad” yaylım atəşli reaktiv sistemi, 14 ədəd müxtəlif artilleriya qurğusu, 6 ədəd avtomobil texnikası və bir neçə dayaq məntəqəsi bölmələrimizin dəqiq atəş zərbələri ilə məhv edilib. Döyüş meydanında məhv olan bölmələrinə dəstək üçün gələn düşmənə məxsus iki “Su-25” tipli hücum təyyarəsi hərbi hava hücumundan müdafiə bölmələrimiz tərəfindən havada məhv edilib.
Müdafiə Nazirliyinin mətbuat katibi bildirib ki, düşmənin bir neçə istiqamətdə hücum etmək cəhdinin qarşısı qətiyyətlə alınıb. Ermənistan ordusu Bərdə, Goranboy və Tərtər rayonlarında yaşayış məntəqələrimizi və mülki infrastrukturlarımızı raket və artilleriya silahları ilə atəşə tutmaqla növbəti müharibə cinayətlərinə əl atıb.
Özbaşınalığın hökm sürdüyü Ermənistan ordusunda könüllülər və nizami bölmələrinin şəxsi heyəti arasında açıq qarşıdurmalar, tabesizlik, bir-birilərinə qarşı silah tətbiq etmə, döyüşə girməkdən imtina, əmr olmadan mövqelərdən geri çəkilmə və kütləvi fərarilik halları baş alıb gedir. Təşviş və xaos bürümüş ordusunun uğursuzluğunu gizlətmək məqsədilə feyk foto və videomaterialların, saxta məlumatların da faydasız olduğunu görən Ermənistan rəhbərliyi düşdükləri ağır vəziyyətlə barışmağa məcbur edilir.
“Beynəlxalq humanitar hüququn normalarını kobudcasına pozaraq dinc sakinləri və mülki infrastrukturu hədəfə almaqla Ermənistan silahlı qüvvələri müharibə cinayətlərini davam etdirir. Azərbaycan Ordusunun qarşısında bir hədəf var: mülki insanlara ziyan vurmadan, yalnız legitim hərbi hədəfləri dəqiq atəşlə məhv edərək işğal altında qalan bütün torpaqlarımızın azad olunması. Qələbə bizimlədir”, - deyə Anar Eyvazov vurğulayıb.

Anar Eyvazov: Azerbaijan Army has only one goal: to liberate all our occupied lands
Armenian armed forces fired at the positions of the units of the Azerbaijan Army and our human settlements in different directions of the front with various weapons, including artillery and missiles.
The combat operations continued mainly in the Khojavend, Fizuli, and Gubadli directions of the front. The enemy’s attempts to attack were resolutely prevented, Spokesman for the Azerbaijani Ministry of Defence, Colonel-Lieutenant Anar Eyvazov said at today's briefing.
During the day and at nighttime, a large number of enemy forces, 2 - T-72 tanks, 2 - BM-21 "Grad" MLRS, 14 different types of howitzers, several strongholds, and 6 auto vehicles in different directions of the front were destroyed and wrecked. At about 13:18 and 13:20, the two Su-25 attack aircraft of the Armenian armed forces that attempted to inflict airstrikes on the positions of the Azerbaijan Army in the Gubadli direction of the front were shot down by Azerbaijan Air Defence Units, Ministry spokesperson noted.
As a result of retaliatory measures against the Armenian armed forces in various directions of the front, there are killed and wounded among the Armenian army personnel.
The Armenian armed forces subjected to artillery fire the territory of the Barda Goranboy and Tartar regions.
Armenian Armed Forces resulted in panic in the Armenian society and chaos, mass desertion and arbitrariness in the Armenian army. According to the reports, there are disputes between the volunteers and the military personnel of the Armenia' army units and some use weapons against each other, refuse to enter the battles, withdraw from positions without orders and mass desertion was observed in the military units. The dispute among the servants led to an armed confrontation. Casualties reported.
The reason for the mass withdrawal of Armenian servicemen from the battles is the video footage of the Azerbaijani Army's victories on the battlefield and the destruction of a large number of military equipment and manpower as a result of accurate fire strikes on the enemy.
"Armenian armed forces continue to commit war crimes, grossly violating the norms of international humanitarian law and targeting civilians and civilian infrastructure.
The Azerbaijani Army has only one goal: to liberate all our occupied lands only by destroying legitimate military targets with accurate fire, without harming civilians.