Fransanın aparıcı mətbuat orqanlarında, radio və televiziya kanallarında Ermənistanın son hərbi təxribatlarına dair məlumatlar verilir.
“Le Monde”, “Le Figaro”, “La liberation”, “Le Point” portallarında, eləcə də “France culture” radiosunda, “Franceinfo”, M6 televiziya kanallarında son günlər Dağlıq Qarabağdakı döyüşlər haqqında məlumatlar yayımlanır.
İnformasiyalarda Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin xalqa müraciətində Azərbaycan Ordusunun öz ərazisində döyüşməsinə, ölkəmizin ərazi bütövlüyünü qorumasına, haqq işi uğrunda mübarizəsinə dair fikirləri yer alıb.
Bildirilir ki, döyüşlər zamanı hər iki tərəfdən hərbçilər, eləcə də mülki əhali arasında itkilər olub. Otuz ildir davam edən Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi nəticəsində 30 mindən çox insan həlak olub, 1 milyon azərbaycanlı doğma yurdundan didərgin salınıb.
Televiziya kanallarında ekspertlər iki ölkənin iqtisadi durumunu da müqayisə edərək, Azərbaycanın regionda daha güclü orduya malik olduğunu xüsusi vurğulayırlar.

Последние военные провокации Армении освещаются в ведущих французских СМИ, на радио и телеканалах
В новостях приводились цитаты из обращения Президента Азербайджана Ильхама Алиева к народу, в которых говорилось о ведении Азербайджанской Армией боевых действий на своей территории, защите территориальной целостности нашей страны и том, что наша страна сражается за правое дело.
Сообщается, что в ходе боев с обеих сторон были потери среди военнослужащих и мирного населения. В результате продолжающегося уже тридцать лет армяно-азербайджанского нагорно-карабахского конфликта погибло более 30 тысяч человек, а 1 миллион азербайджанцев стали вынужденными переселенцами.
Эксперты в эфире телеканалов сравнивают экономическое положение двух стран и подчеркивают, что у Азербайджана более сильная армия в регионе.