Fransanın aparıcı mətbuat orqanlarında, radio və televiziya kanallarında Ermənistanın son hərbi təxribatlarına dair məlumatlar verilir.
“Le Monde”, “Le Figaro”, “La liberation”, “Le Point” portallarında, eləcə də “France culture” radiosunda, “Franceinfo”, M6 televiziya kanallarında son günlər Dağlıq Qarabağdakı döyüşlər haqqında məlumatlar yayımlanır.
İnformasiyalarda Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin xalqa müraciətində Azərbaycan Ordusunun öz ərazisində döyüşməsinə, ölkəmizin ərazi bütövlüyünü qorumasına, haqq işi uğrunda mübarizəsinə dair fikirləri yer alıb.
Bildirilir ki, döyüşlər zamanı hər iki tərəfdən hərbçilər, eləcə də mülki əhali arasında itkilər olub. Otuz ildir davam edən Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi nəticəsində 30 mindən çox insan həlak olub, 1 milyon azərbaycanlı doğma yurdundan didərgin salınıb.
Televiziya kanallarında ekspertlər iki ölkənin iqtisadi durumunu da müqayisə edərək, Azərbaycanın regionda daha güclü orduya malik olduğunu xüsusi vurğulayırlar.

The ongoing battles in Nagorno-Karabakh are in the spotlight of Le Monde, Le Figaro, La liberation, Le Point portals, France culture radio, Franceinfo and M6 TV channels.
The French portals highlighted President Ilham Aliyev’s statements on the Azerbaijani Army’s struggle to ensure the country’s territorial integrity and Azerbaijan’s just cause.
It was reported that there were casualties among the military and the civilian population on both sides during the fighting. As a result of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict, which has been going on for thirty years, more than 30 thousand people have died, and 1 million Azerbaijanis have been displaced from their homeland.
Experts on French TV channels compared the economic situation of the two countries, emphasizing that Azerbaijan has a stronger army in the region.