Niderlandın “haber.nl” portalında Ermənistanın Azərbaycan ərazilərinə genişmiqyaslı təxribatından bəhs edən məqalə dərc edilib.
Niderland-Belçika Azərbaycanlıları Koordinasiya Şurasının əlaqələndiricisi Emil Əliyev və Şuranın üzvü, Beynəlxalq Azərbaycan Xanımları Klubunun sədri Kəmalə Ceylinovanın həmmüəllifləri olduqları yazıda Ermənistanın sentyabrın 27-də səhər saatlarında bütün cəbhəboyu genişmiqyaslı hücuma keçərək, Azərbaycanın yaşayış məntəqələrinə və hərbi obyektlərinə artilleriya zərbələri endirməsi, mülki əhali və hərbçilər arasında itkilərin olması, Azərbaycanın öz torpaqlarını müdafiə və işğaldan azad etmək məqsədilə işğalçı Ermənistan ordusuna layiqli cavab verməsi, xarici ölkələrin bu məsələyə münasibəti barədə ətraflı məlumatlar verilib.
Məqalədə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin xalqa müraciətindən sitat gətirilib: “Şəhidlərimizin qanı yerdə qalmayacaq. Ermənistan işğal etdiyi torpaqlarımıza qeyri-qanuni olaraq yerləşməyə çalışır. Öz torpaqlarımızı müdafiə edirik. Qarabağ bizimdir, Qarabağ Azərbaycandır!”.

На нидерландском портале “haber.nl” опубликована статья о широкомасштабной провокации Армении на территории Азербайджана.
В статье, написанной в соавторстве с координатором нидерланского-бельгийского азербайджанского координационного совета Эмилем Алиевым и членом совета и председателем Международного женского клуба Азербайджана Камалой Джейлиновой говорилось, чт Армения начала широкомасштабную атаку по всему фронту 27 сентября, нанося артиллерийские удары по населенным пунктах и военным объектам Азербайджана, гражданскому населению и военнослужащим. Была дана подробная информация о потерях противника, достойном ответе Азербайджана оккупирующей армянской армии с целью защиты и освобождения своих земель от оккупации, отношение зарубежных стран к этому вопросу.
В статье цитируется обращение Президента Азербайджана Ильхама Алиева к народу: «Кровь наших шехидов не останется на земле. Армения пытается незаконно заселить наши оккупированные земли. Мы защищаем наши земли. Карабах наш, Карабах – это Азербайджан!»