Albaniyanın “Albaniandailynews” qəzetində Azərbaycan Yunanıstandakı səfiri Anar Hüseynovun Ermənistanın növbəti hərbi təxribatı barədə şərhi dərc edilib.
Şərhində səfir Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin məlumatını Yunanıstan ictimaiyyətinin diqqətinə çatdırıb.
Qeyd olunub ki, Ermənistan silahlı qüvvələri atəşkəs rejimini kobud şəkildə pozaraq Azərbaycan Ordusunun cəbhə boyunca yerləşən mövqelərini iriçaplı silahlardan, minaatanlardan və müxtəlif çaplı artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutub. Ermənistan silahlı qüvvələrinin cəbhəyanı ərazilərdə sıx şəkildə yaşayan mülki insanları və obyektləri atəşə tutması qəsdən və hədəflənmiş şəkildə həyata keçirilib. Mülki əhali və hərbi qulluqçular arasında həlak olan və yaralananlar var. Çox sayda evə və mülki obyektə ciddi ziyan dəyib.
BMT-nin problemin həllinə dair dörd qətnaməsi, münaqişənin tarixi barədə məlumat verən diplomat Azərbaycanın əzəli torpaqlarını tez bir zamanda azad edəcəyinə ümidvar olduğunu bildirib.

Албанская газета “Albaniandailynews” опубликовала заявление посла Азербайджана в Греции Анара Гусейнова об очередной военной провокации Армении.
В своем комментарии посол довел до сведения греческой общественности информацию Минобороны Азербайджана.
Отмечалось, что вооруженные силы Армении грубо нарушили режим прекращения огня и вели интенсивный огонь по расположенным вдоль фронта позициям Азербайджанской Армии из крупнокалиберного оружия, минометов и артиллерийских установок различного калибра. Обстрел вооруженными силами Армении гражданского населения и густонаселенных пунктов в прифронтовой зоне велся преднамеренно и целенаправленно. Есть погибшие и раненые среди мирных жителей и военнослужащих. Серьезно повреждено большое количество жилых домов и гражданских объектов.
Дипломат, который проинформировал о четырех резолюциях ООН по решению проблемы, истории конфликта, выразил надежду, что Азербайджан скоро освободит свои исконные земли.