Moldovanın nüfuzlu kütləvi informasiya vasitələri Ermənistan ordusunun cəbhədəki təxribatına, Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin əks hücuma keçərək uğurlu əməliyyatlar aparmasına dair məqalələr yayıblar.
“Noi.md”, “sputnik.md”, “ipn.md”, “locals.md”, “bani.md”, “protv.md” və digər saytlarda dərc edilən məqalələrdə Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinə, ölkəmizin Moldovadakı səfirliyinə istinadla Ermənistan silahlılarının törətdiyi təxribatlar, mülki şəxslərin hədəfə alınması, Silahlı Qüvvələrimizin uğurlu əks-hücum əməliyyatları barədə məlumatlar yer alıb.
Diqqətə çatdırılır ki, Azərbaycan Ordusunun qoşun növləri və bölmələrinin həyata keçirdiyi uğurlu əks-həmlə əməliyyatı nəticəsində işğal altındakı bir sıra kəndlərimiz, vacib yüksəkliklər və əlverişli ərazilər azad olunub.
Bildirilir ki, cəbhənin Füzuli–Cəbrayıl istiqamətində hərbi əməliyyatlar nəticəsində uzun illər ərzində düşmən işğalındakı Füzuli rayonunun Qaraxanbəyli, Qərvənd, Kənd Horadiz, Yuxarı Əbdurrəhmanlı, Cəbrayıl rayonunun Böyük Mərcanlı və Nüzgar kəndləri azad edilib.

Влиятельные СМИ Молдовы опубликовали статьи о провокациях армянской армии на фронте и успешных действиях ВС Азербайджана в контрнаступлении.
В статьях, опубликованных на «Noi.md», «sputnik.md», «ipn.md», «locals.md», «bani.md», «protv.md» и других сайтах, содержится информацию о провокациях со стороны вооруженных сил Армении, нападениях на мирных жителей и успешных контранаступательных операциях наших ВС со ссылкой на Министерство обороны Азербайджана и посольство нашей страны в Молдове.
Следует отметить, что в результате успешной контрнаступательной операции, проведенной видами войск и подразделениями Азербайджанской Армии, был освобожден ряд оккупированных сел, важные высоты и выгодные районы.
Сообщается, что в результате боевых действий на Физулинско-Джебраильском направлении фронта села Гараханбейли, Гарванд, село Горадиз, Юхары Абдуррахманлы, Беюк Марджанлы и Нюзгар Физулинского района, которые были оккупированы противником на протяжении многих лет, были освобождены.