Türkiyənin Anadolu agentliyi Ermənistan silahlı qüvvələrinin davamlı olaraq həyata keçirdiyi hərbi təxribatlar nəticəsində sentyabrın 27-dən başlayaraq bölgədə yaranmış hərbi qarşıdurma ilə bağlı infoqrafika və videoçarx yayımlayıb.
İnfoqrafika “Azərbaycan erməni hücumları qarşısında torpaqlarını işğaldan azad edir” sərlövhəsi ilə, videoçarx isə “Bu gün 60 saniyədə” bölməsində təqdim edilib. Hər iki materialda düşmənin Azərbaycan kəndlərinə hücumu, Azərbaycan Ordusunun mülki əhalini qorumaq cavab tədbirləri, Silahlı Qüvvələrimizin ilk zəfəri barədə məlumat verilir.
Materiallarda, həmçinin Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın Ermənistanın təxribatları ilə bağlı fikirləri, qonşu dövlətlərin prosesə münasibəti diqqətə çatdırılıb.

Turkey’s Anadolu News Agency has released infographics and video footage about the military confrontation that erupted in the region since September 27 as a result of continuous military provocations carried out by Armenian armed forces.
The infographics was published under the title “Azerbaijan liberates its lands from occupation amid Armenian attacks” and the video footage in the “Today in 60 seconds” section.
Anadolu News Agency provided information about Armenia’s attacks on Azerbaijani villages, the Azerbaijani Army’s retaliatory actions and the first victory of the Azerbaijani Armed Forces.
It also highlighted the opinions voiced by the presidents of Azerbaijan and Turkey regarding Armenia’s military provocations.