Türkiyənin Anadolu agentliyi Ermənistan silahlı qüvvələrinin davamlı olaraq həyata keçirdiyi hərbi təxribatlar nəticəsində sentyabrın 27-dən başlayaraq bölgədə yaranmış hərbi qarşıdurma ilə bağlı infoqrafika və videoçarx yayımlayıb.
İnfoqrafika “Azərbaycan erməni hücumları qarşısında torpaqlarını işğaldan azad edir” sərlövhəsi ilə, videoçarx isə “Bu gün 60 saniyədə” bölməsində təqdim edilib. Hər iki materialda düşmənin Azərbaycan kəndlərinə hücumu, Azərbaycan Ordusunun mülki əhalini qorumaq cavab tədbirləri, Silahlı Qüvvələrimizin ilk zəfəri barədə məlumat verilir.
Materiallarda, həmçinin Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın Ermənistanın təxribatları ilə bağlı fikirləri, qonşu dövlətlərin prosesə münasibəti diqqətə çatdırılıb.

Турецкое агентство Anadolu опубликовало инфографику и видеоролик о военном конфликте, возникшем в регионе с 27 сентября в результате непрекращающихся военных провокаций, осуществляемых вооруженными силами Армении.
Инфографика была представлена ​​под названием «Азербайджан освобождает свои земли, оккупированные Арменией», а видеоклип был представлен в разделе «Сегодня за 60 секунд». В обоих материалах представлена ​​информация о нападении противника на азербайджанские села, ответных мерах Азербайджанской Армии по защите мирного населения и первой победе наших Вооруженных Сил.
В материалах приводились слова Президента Азербайджана Ильхама Алиева и Президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана относительно провокаций Армении и отношения соседних государств к эскалации военного конфликта.