Düşmənin 527-ci alayının taboru döyüşlərdə iştirak etməkdən imtina edib
Ağır döyüşlərdə xeyli canlı qüvvə və döyüş texnikası itirən Ermənistan silahlı qüvvələrinin 527-ci motoatıcı alayının atıcı taboru praktiki olaraq iflic vəziyyətindədir.
Ermənistan silahlı qüvvələrinin 1-ci korpusunun hərbi hissələrinə əlavə qüvvə olaraq kömək məqsədilə göndərilən taborun ölən və yaralıları əsasən zabit və gizir heyətidir.
Döyüşlərdə darmadağın edilən hərbi hissəyə əlavə qüvvə və texnika verilmir. Şəxsi heyət ilə komplektləşdirilə bilməyən və sursat baxımından çətinlik çəkən tabor müdafiə zolağını tam bağlaya bilmir. Bu səbəbdən də taborun şəxsi heyəti döyüşlərdə iştirak etməkdən imtina edib.

Battalion of 527th Armenian regiment refuses to fight
The rifle battalion of the 527th Motorized Rifle Regiment of the Armenian Armed Forces, which lost many soldiers and military equipment in heavy fighting, is practically paralyzed.
The Ministry noted that the officers and ensigns who were sent to the military units of the 1st Corps of the Armenian Armed Forces as additional forces were killed and got wounded during the military operations.
No additional forces and equipment were provided to the military units that were destroyed in the operations. The battalion, which cannot be staffed and had difficulty in terms of ammunition, could not completely close the defensive zone. For this reason, the battalion personnel refused to take part in the fighting.