Evi dağılan Tərtər sakini: Dinc sakinlərin evlərini hədəfə almaq erməni xislətini açıq-aydın göstərir (Azərtac)
Sentyabrın 29-da Tərtərin Borsunlu kənd sakini 1958-ci il təvəllüdlü Əfqan Piriyevə məxsus ferma düşmənin hədəfi olub. Ferma mərmi atəşinə tutulub.
Tərtər şəhər sakinləri Qorxmaz Həsənovun, Etibar Pirməmmədovun, Əkbər Kərimovun, Mehman Xəlilovun, Zəkiyyə Abdullayevanın, Elxan Məmmədovun, Arif Fərəcovun, Əskipara kənd sakini Kəmaləddin Qafarovun, Səhləbad kənd sakini Zahid İbrahimovun, Azad Qaraqoyunlu kənd sakini Güləbətin Məmmədovanın həyətlərinə də mərmi düşüb, evlərə ciddi ziyan dəyib.
Tərtər şəhər sakini Etibar Pirməmmədov AZƏRTAC-ın cəbhə bölgəsində olan müxbirinə bildirib ki, hadisə baş verən an xoşbəxtlikdən evdə heç kim olmayıb: “İşimlə əlaqədar şəhərə getmişdim. Evdə də heç kim yox idi. Qayıdanda gördüm ki, həyətə atılan mərmi evimizi yararsız hala salıb. Düşmənin bu təxribatı biz sakinləri qorxutmur. Əsgərlərimiz onların layiqli cavabını verir. Dinc sakinlərin evlərini hədəfə almaq erməni xislətini açıq-aydın göstərir. Biz ordumuza inanır və Ali Baş Komandanımızın ətrafında sıx birləşmişik. İnşallah düşməni tezliklə torpaqlarımızdan qovub çıxaracağıq”.

Житель Тертера, чей дом был разрушен: Нацеливание на дома мирных жителей ясно показывает армянскую сущность (Азертадж)
В результате обстрела 29 сентября нанесен ущерб ферме, принадлежащей жителю села Борсунлу Тертерского района Афгану Пириеву, 1958 г.р.
Снаряды также попали во дворы домов жителей города Тертер Горхмаза Гасанова, Этибара Пирмамедова, Акбера Керимова, Мехмана Халилова, Закии Абдуллаевой, Эльхана Мамедова, Арифа Фараджева, жителя села Эскипара Кямаледдина Гафарова, жителя села Шахлабад Захида Ибрагимова, жительницы села Азад Гарагоюнлу Гюлябятин Мамедовой. Дома были серьезно повреждены.
Житель Тертера Этибар Пирмамедов сказал корреспонденту АЗЕРТАДЖ, что, к счастью, в момент инцидента дома никого не было: «Я поехал в город по работе. Дома никого не было. Вернувшись, я увидел, что увидел во дворе дома разорвавшийся снаряд, дом пришел в негодное состояние. Эти провокации врага нисколько не пугают нас – жителей города. Наши солдаты дают ему достойный ответ. То, что армяне нацеливаются на дома мирных жителей, ясно показывает их сущность. Мы верим в нашу армию и тесно сплочены вокруг нашего Верховного Главнокомандующего. Иншаллах, в скором времени мы прогоним врага с наших земель».