Evi dağılan Tərtər sakini: Dinc sakinlərin evlərini hədəfə almaq erməni xislətini açıq-aydın göstərir (Azərtac)
Sentyabrın 29-da Tərtərin Borsunlu kənd sakini 1958-ci il təvəllüdlü Əfqan Piriyevə məxsus ferma düşmənin hədəfi olub. Ferma mərmi atəşinə tutulub.
Tərtər şəhər sakinləri Qorxmaz Həsənovun, Etibar Pirməmmədovun, Əkbər Kərimovun, Mehman Xəlilovun, Zəkiyyə Abdullayevanın, Elxan Məmmədovun, Arif Fərəcovun, Əskipara kənd sakini Kəmaləddin Qafarovun, Səhləbad kənd sakini Zahid İbrahimovun, Azad Qaraqoyunlu kənd sakini Güləbətin Məmmədovanın həyətlərinə də mərmi düşüb, evlərə ciddi ziyan dəyib.
Tərtər şəhər sakini Etibar Pirməmmədov AZƏRTAC-ın cəbhə bölgəsində olan müxbirinə bildirib ki, hadisə baş verən an xoşbəxtlikdən evdə heç kim olmayıb: “İşimlə əlaqədar şəhərə getmişdim. Evdə də heç kim yox idi. Qayıdanda gördüm ki, həyətə atılan mərmi evimizi yararsız hala salıb. Düşmənin bu təxribatı biz sakinləri qorxutmur. Əsgərlərimiz onların layiqli cavabını verir. Dinc sakinlərin evlərini hədəfə almaq erməni xislətini açıq-aydın göstərir. Biz ordumuza inanır və Ali Baş Komandanımızın ətrafında sıx birləşmişik. İnşallah düşməni tezliklə torpaqlarımızdan qovub çıxaracağıq”.

On September 29, a farm owned by Afgan Piriyev (born in 1958), a resident of Borsunlu village of Azerbaijan’s Tartar district, was shelled by Armenian armed forces.
Shells fell on the houses of Tartar city residents Gorkhmaz Hasanov, Etibar Pirmammadov, Akbar Karimov, Mehman Khalilov, Zakiyya Abullayeva, Elkhan Mammadov, Arif Farajov, Askipara village resident Kamaladdin Gafarov, Sahlabad village Zahid Ibrahimov and Azad Garagoyunlu village resident Gulabatin Mammadova. As a result, houses were heavily damaged.
Speaking to an AZERTAC correspondent dispatched to the frontline zone, Etibar Pirmammadov, a Tartar city resident, said that fortunately, no one was at home at the time of the Armenian shelling. “I went to the city center because of my work. No one was at home. When I returned, I saw that the shell fired inflicted damage to our house. The enemy’s provocation does not frighten us. Our soldiers are giving a worthy response to them. Targeting the houses of peaceful residents reveals the true face of Armenian fascism. We believe in our army and are closely united around our Supreme Commander-in-Chief. Hopefully, we will drive the enemy out of our lands,” he said.