“Melissa Group” Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna ianə edib
Azərbaycan Ordusu işğal altındakı torpaqlarımızın azad edilməsi və ölkəmizin ərazi bütövlüyünün qorunması uğrunda mübarizə aparır. Orduya dəstək məqsədilə yaradılmış Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin Yardım Fonduna “Melissa” Şirkətlər Qrupu (“Melissa Group”, “Performance Center” və “Collezione Italia”) tərəfindən 100 min manat məbləğində dəstək göstərilib.
Şirkətdən bildiriblər ki, ianədən əlavə “Melissa Group” vətənpərvərlik ruhunun yüksəldilməsi və hər kəsin mənəvi borcunu yerinə yetirməsi üçün “Evimizə dönürük” sosial fəaliyyətini həyata keçirir. Bu fəaliyyət çərçivəsində şirkətin əməkdaşları sakinlərlə birlikdə cəbhəyə yardım işinin koordinasiyasında iştirak edir, səfərbərliyə cəlb olunan sakinlərin kommunal ödənişlərini silir, döyüşdə iştirak edən əməkdaşlarının ailələrinə maddi və mənəvi dəstəyini əsirgəmirlər.
Şirkət, eyni zamanda, müharibə şəraitində vətənpərvərlik ruhunun yüksəldilməsi istiqamətində strateji planlamasının tərkib hissəsi olan “Evimizə dönürük” loqosunu təqdim edib.
Loqoda illərdir işğal altında olan tarixi Azərbaycan torpaqları, Qarabağın xəritəsi və bu qədim Azərbaycan diyarının rəmzinə çevrilmiş Qarabağ atı əks olunub. Atın üzərindəki sərkərdə bütün bu dönəmlərdə işğal altındakı torpaqların azad edilməsi uğrunda savaşan qəhrəmanlarını simvolizə edir. Loqoda Ali Baş Komandan İlham Əliyevin “Qarabağ Azərbaycandır! fikri xüsusi vurğulanıb.
Qeyd edək ki, “Melissa Group” şirkəti daha əvvəl Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin dəstəyi ilə yüzlərlə ağacın əkilməsində vasitəçi olaraq “Yaşıllığı sevirəm”, SOS uşaq kəndlərində yaşayan valideyn himayəsindən məhrum uşaqlara dəstək göstərilməsini nəzərdə tutan “Xəyalların təbəssümü” və koronavirus pandemiyası dövründə “Ümidini itirmə” sosial fəaliyyət aksiyalarını da həyata keçirib.

Melissa Group Donates to the Armed Forces Relief Fund
The Azerbaijani Army is currently fighting to liberate our occupied lands and protect the territorial integrity of our country. Melissa Group of Companies (Melissa Group, Performance Center, and Collezione Italia) has donated 100,000 manats to the Armed Forces Relief Fund, established to support the army.
The company reports that apart from the donation, the Melissa Group has also launched the ‘We are returning home’ social campaign to boost morale and fulfil their moral duty. The company employees and the residents participate in coordinating aid for the frontline, write off utility bills of mobilized residents, and do their best to render financial and moral support to the families of their employees, participating in the battles.
The company has also launched its ‘We are returning home’ logo as a part of its strategic planning to promote patriotism during wartime. The logo depicts the historical Azerbaijani lands, occupied for years, the Karabakh map, and the horse, which has long since become a symbol of Karabakh. The horseback warrior symbolizes the heroes, who have fought for the liberation of these lands all these years. The logo especially emphasizes the Supreme Commander-in-Chief's call ‘Karabakh is Azerbaijan!’.
Melissa Group has previously carried out several corporate social responsibility campaigns, such as the ‘I Love Greenery’ supported by the Ministry of Ecology and Natural Resources where they acted as the intermediary in planting hundreds of trees, ‘Smile of Dreams’ to support children deprived of parental care at SOS Children’s Village and ‘Don’t Lose Hope’ during the coronavirus pandemic.