Özbəkistanda və Qazaxıstanda tanınan iş adamı Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna ianə edib
Sentyabrın 27-dən başlayaraq Ermənistanın Azərbaycana qarşı təxribatları, bununla əlaqədar Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin əks-hücumu, işğal altında olan Cəbrayıl şəhərinin, bir çox kəndlərimizin, strateji yüksəkliklərin azad edilməsi Azərbaycanda və ölkəmizdən kənarda yaşayan soydaşlarımızda ruh yüksəkliyi yaradıb.
Azərbaycanın Özbəkistandakı səfirliyindən verilən məlumata görə, Azərbaycan torpaqlarının azad edilməsi uğrunda igidliklə döyüşən ordumuza dəstək məqsədilə Özbəkistanda və Qazaxıstanda tanınan iş adamı, soydaşımız Mehdi Məmmədov Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 50 min manat vəsait köçürüb.
Bununla bağlı məlumatda deyilir: “Rəşadətli ordumuzun əks-hücumları bizi sevindirir və yeni qələbələrə səsləyir. Əminik ki, Silahlı Qüvvələrimiz tezliklə Azərbaycan torpaqlarını işğaldan tam azad edəcək. Qələbə bizimlədir! Qarabağ Azərbaycandır!”.

A Popular Businessman in Uzbekistan and Kazakhstan Donates to the Armed Forces Relief Fund
The counteroffensive launched by the Azerbaijani Armed Forces in retaliation to the 27-September provocations by Armenia against our country and the recovery of Jabrayil city, several villages, and strategic heights have highly boosted morale among our compatriots in and outside our country.
The Azerbaijani Embassy in Uzbekistan reports that our compatriot Mehdi Mammadov, a well-known businessman in Uzbekistan and Kazakhstan, has donated 50,000 AZN to the Armed Forces Relief Fund to support our army, bravely fighting for the liberation of Azerbaijani lands.
‘We happily follow the counterattacks by our brave army, which have been greatly boosting morale. We are confident that our Armed Forces will soon liberate the Azerbaijani lands from occupation completely. Victory belongs to us! Karabakh is Azerbaijan!’