Qusardan cəbhəyə sovqat göndərilir
Beş yük avtomobilindən ibarət karvanla döyüşçülərimiz üçün isti geyimlər, tibb və təmizlik ləvazimatları və başqa zəruri vasitələr göndərilib.
Qarabağ Müharibəsi Veteranları, Əlilləri və Şəhid Ailələri İctimai Birliyi Qusar rayon təşkilatının sədri Canəli Hörmətov bildirib ki, ordumuzun düşmənin təxribatlarına qarşı sentyabrın 27-dən başlatdığı uğurlu əks-hücum əməliyyatı xalqımıza sevinc hissi yaşadır.
“Xalqımız ordumuzun yanındadır. İnanırıq ki, ordumuz bu döyüşdən qələbə ilə çıxacaq, işğal altında olan torpaqlarımız düşməndən tam azad ediləcəkdir”, - deyə C.Hörmətov söyləyib.
Cəbhə bölgəsinə göndərilən sovqatlar Qusar rayon sakinləri, yerli xeyriyyəçilər, həmçinin Rusiyada yaşayan həmvətənlərimiz tərəfindən toplanılıb.

A Gift from Gusar to the Frontline
The people of Gusar sent another car convoy bearing gifts to the frontline on 13 October. The five trucks carried warm clothes, pharmaceutical and hygiene supplies, and other necessities for our soldiers.
Janali Hormatov, chairman of the Gusar District Public Union Karabakh War Disabled, Veterans, and Families of Martyrs, says the people are rejoicing at the successful counteroffensive our army launched in retaliation to enemy provocations on 27 September.
‘Our people stand by the army. We are confident that our army will come out victorious from these battles and all our occupied lands will be completely recovered from the enemy’, Hormatov adds.
The gifts to the frontline are collected by Gusar residents, local philanthropists, and our compatriots in Russia.