Gürcüstan Müsəlmanları İdarəsi Azərbaycan Ordusuna dəstək nümayiş etdirib
Tbilisi Cümə məscidində Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda döyüşən qəhrəman əsgərlər üçün dualar oxunub, şəhidlərin xatirəsi ehtiramla anılıb.
Mərasimdə çıxış edən Gürcüstan Müsəlmanları İdarəsinin şeyxi hacı Ramin İgidov, Ruhanilər Heyətinin üzvü hacı Kamran Məmmədov, Gürcüstanın Azərbaycanlı Ağsaqqallar Şurasının sədri hacı İsak Novruzov və başqaları torpaqlarının azadlığı uğrunda əks-hücum əməliyyatı aparan Azərbaycan dövlətinin mövqeyini dəstəklədiklərini bildiriblər.
Qeyd olunub ki, 30 ilə yaxın bir vaxtda BMT-nin qətnamələrinə və bir çox mötəbər beynəlxalq təşkilatların bəyannamələrinə məhəl qoyulmur və torpaqlarının 20 faizi işğal altında və bir milyon qaçqını olan bir xalq, təbii ki, bu haqsızlıqla barışa bilməzdi. Bu gün dini, milli və irqi mənsubiyyətindən asılı olmayaraq hər bir kəs zülmə, terrora, zorakılığa qarşı çıxan, ərazilərini işğaldan azad edən bir dövləti, xalqı dəstəkləməlidir.

Georgian Muslims Office Shows Support for the Azerbaijani Army
The congregation at the Tbilisi Juma Mosque prayed for the valiant soldiers, fighting for the territorial integrity of Azerbaijan, and commemorated our martyrs.
Sheikh of the Georgian Muslims Ramin Igidov, Head of Clergy Board Haji Kamran Mammadov, Chairman of the Council of Azerbaijani Elders of Georgia Haji Isak Novruzov, and others spoke at the event, expressing their support for the position of the Azerbaijani state, currently conducting counter-offensive operations for the liberation of its lands.
They spoke of the 30 years’ ignoration of the UN resolutions and declarations by many reputable international organizations. A nation with 20 percent of its lands occupied and a million refugees could certainly not come to terms with such injustice. Regardless of religion, national, and racial affiliation, everyone must support a state and nation that acts against oppression, terrorism, and violence, as it liberates its territories from occupation.