Tibb Universitetinin Ortopedik stomatologiya kafedrasından hərbçilərimizə sovqat
Azərbaycan Ordusunun düşmənin təxribatlarına qarşı sentyabrın 27-dən başlatdığı uğurlu əks-hücum əməliyyatı xalqımıza böyük fərəh hissi yaşadır. Vətəndaşlarımız hərbi hissələrə gedərək, əsgərlərimizi ziyarət edir, onlara sovqat aparır və mənəvi dəstək olurlar.
Azərbaycan Tibb Universitetinin (ATU) mətbuat xidmətindən bildiriblər ki, universitetin Ortopedik stomatologiya kafedrasının kollektivi də Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda döyüşən hərbçilərimizə baş çəkiblər. Əsgərlərimizə yardım məqsədilə topladıqları maddi vəsait hesabına aldıqları zəruri məişət ləvazimatlarını və isti geyimləri onlara pay veriblər.
“Ümid edirik ki, bizim də cəbhə bölgəsində düşmənlə vuruşan əsgərlərimizə kiçik də olsa, köməyimiz dəydi. İnanırıq ki, şanlı ordumuz bu mübarizədə qalib gələcək!”, - deyə ATU-nun Ortopedik stomatologiya fakültəsinin dekanı, dosent Səid Əhmədov bildirib.

Gifts to Soldiers by Department of Orthopaedic Dentistry at Medical University
The people of Azerbaijan are overjoyed with the successful counteroffensive operations the Azerbaijani Army has launched since 27 September to retaliate against enemy provocations. Our citizens visit military units, bearing gifts and boosting morale.
The press service at Azerbaijan Medical University reports that the Department of Orthopaedic Dentistry team has also visited our soldiers, fighting for the territorial integrity of Azerbaijan. They bought various household and clothing necessities with the funds collected by the staff.
‘We hope to have contributed at least a little to our soldiers’ cause, who are tirelessly fighting the enemy at the frontline. We believe that our glorious army will come out victorious’, said the Dean of the Department, Associate Professor Said Ahmadov.