Muxtar respublika sakinlərindən ordumuza mənəvi dəstək
Ordumuzun uğurlu əks-hücum əməliyyatının davam etdiyi bir vaxtda xalqımız ordumuzla birlik nümayiş etdirir, yerli sakinlər əsgərlərimizə sovqat gətirir və mənəvi dəstək olurlar.
Əlahiddə Ümumqoşun Ordunun mətbuat xidmətindən bildirilib ki, “Ləzzət” Qida Sənaye MMC və “Babək Sirab” ASC tərəfindən əsgərlərimiz üçün hərbi hissəyə sovqat olaraq müxtəlif adda şirniyyatlar və qablaşdırılmış sular təhvil verilib. Hərbçilər gətirilən sovqatlara və göstərilən diqqətə görə minnətdarlıq ediblər.
Şərur rayonunun Danyeri kənd sakinləri və Danyeri Yanacaq Doldurma Məntəqəsinin də kollektivi hərbi hissədə olub, şəxsi heyətə sovqat gətiriblər. Səmimi söhbət zamanı xalq-ordu birliyindən danışılıb, ordumuzun son günlərdəki uğurlu əks-hücum əməliyyatının xalqımıza sevinc hissi yaşatdığı qeyd olunub.
Babək rayonunun Cəhri və Nehrəm qəsəbələrinin, həmçinin Sirab, Zeynəddin və Qahab kəndlərinin sahibkarları da hərbi hissəyə sovqat gətiriblər. Rayon sahibkarları 260 kiloqram ət, 120 kiloqram kartof, 115 kiloqram meyvə, 40 kiloqram qatıq, mineral su, şirniyyat, lavaş və digər məhsulları əsgərlərə təhvil veriblər.
Ordubad Rayon İcra Hakimiyyətinin kollektivi və rayon ictimaiyyəti də hərbi hissədə olub, əsgərlərlə görüşüblər. 16 tondan artıq kələm, 6 ton kartof, 120 kiloqram ət, 300 kiloqramdan çox cəviz, şirniyyat və digər məhsullar sovqat kimi hərbi hissənin kollektivinə təhvil verilib.
Hərbçilər adından çıxış edənlər bildiriblər ki, gətirilən pay əsgərlərimizə göstərilən qayğını ifadə edir. Bu da hərbçilərimizdə ruh yüksəkliyi yaradır. Onlar bu diqqətə görə minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Görüşlərdə çıxış edənlər Vətənin keşiyində hər zaman ayıq-sayıq dayanan, Vətənə layiqli xidmət edən hərbçilərimizə bu şərəfli işlərində uğurlar arzulayıblar.

Моральная поддержка нашей армии от жителей автономной республики
В то время как продолжается успешная контрнаступательная операция нашей армии, наш народ проявляет солидарность с армией, местные жители приносят подарки и оказывают моральную поддержку нашим воинам.
В пресс-службе Отдельной общевойсковой армии сообщили, что ООО "Пищевая промышленность Ləzzət и ОАО Babək Sirab доставили в качестве подарков в воинскую часть для наших солдат различные сладости и бутилированную воду. Воины выразили благодарность за подарки и оказанное внимание.
Жители села Данъери Шарурского района и сотрудники автозаправочной станции Данъери посетили воинскую часть и принесли подарки личному составу. В ходе дружеской беседы обсуждалось единство народа и армии, отмечалось, что успешная контрнаступательная операция нашей армии в последние дни принесла радость нашему народу.
Подарки военнослужащим воинской части также привезли предприниматели из поселков Джехри и Нехрям Бабекского района, а также сел Сираб, Зейнаддин и Гахаб. Предприниматели региона передали воинам 260 килограммов мяса, 120 килограммов картофеля, 115 килограммов фруктов, 40 килограммов гатыга, минеральную воду, сладости, лаваш и другие продукты.
Сотрудники исполнительной власти Ордубадского района и общественность района также посетили воинскую часть и встретились с воинами. В качестве подарков личному составу воинской части были переданы более 16 тонн капусты, 6 тонн картофеля, 120 килограммов мяса, более 300 килограммов грецких орехов, сладости и другие продукты.
Выступившие от имени солдат сказали, что проведенная акция свидетельствует о заботе о наших солдатах. Это создает приподнятое настроение у наших солдат. Они выразили благодарность за такое внимание.
Выступившие на заседаниях пожелали успехов в их почетном труде нашим воинам, которые всегда бдительны и служат Родине.