Vəkillər Kollegiyasından Silahlı Qüvvələrə dəstək
Vəkillər Kollegiyasından bildirilib ki, iclasda çıxış edən sədr Anar Bağırov son bir həftədə cəbhə bölgəsində davam edən əməliyyatlar, o cümlədən, Prezident, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin Azərbaycan xalqına tarixi müraciəti barədə danışıb, tarixi Azərbaycan torpaqlarının erməni işğalından azad olunması münasibətilə iclas iştirakçılarını təbrik edib.
İclasda qeyd olunub ki, Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyi tərəfindən dinc əhaliyə qarşı törədilən terror əməlləri, əhalinin kompakt olduğu məntəqələrin intensiv atəşə tutulması beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərinin kobud pozuntusudur.
Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov bildirib ki, Azərbaycan vəkilliyi hazırda davam edən Vətən müharibəsində dövlətimizə, ordumuza və xalqımıza hərtərəfli dəstək göstərməkdədir. Vəkillər Kollegiyasının üzvləri və vəkil qurumları tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinə yardım etməklə bağlı hər gün çoxsaylı müraciətlər daxil olmaqdadır.
İclasda qeyd olunanları nəzərə alaraq, Azərbaycan Vəkilliyi adından Vəkillər Kollegiyasının büdcəsindən Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fonduna 150 min manat köçürülməsi qərara alınıb.

The Bar Association Supports the Armed Forces
The presidium at the Bar Association has held its following meeting. Anar Baghirov, the Chairman of the Bar Association spoke of the operations held at the frontline throughout last week and of the historic speech made by President, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev to Azerbaijani people and congratulated the participants on the liberation of the historical Azerbaijani lands from Armenian occupation.
The participants noted that the terrorist acts committed by the military and political leadership of Armenia against the civilian population, and the intensive firing of the densely populated settlements are a gross violation of the norms and principles of international law.
Anar Baghirov added that the Bar Association is showing comprehensive support for our state, army, and people during the ongoing Patriotic War. The Bar Association and legal institutions receive numerous requests to assist the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan daily.
The Association concluded the meeting with a decision to donate 150 thousand manats to the Armed Forces Relief Fund on behalf of the Azerbaijani Bar Association.