Respublika Veteranlar Təşkilatının rəhbərliyi və əməkdaşları biraylıq maaşlarını Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna ianə ediblər
Azərbaycan Respublikası Müharibə, Əmək və Silahlı Qüvvələr Veteranlar Təşkilatının sədri general-polkovnik Tofiq Ağahüseynov Prezident İlham Əliyevin və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın nümunəvi addımına dəstək olaraq biraylıq əməkhaqqı məbləğində vəsaiti Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fonduna ianə edib.
Respublika Veteranlar Təşkilatından bildiriblər ki, bununla yanaşı, Təşkilatın əməkdaşları da biraylıq maaşlarının bir hissəsini fonda bağışlayıblar.
General-polkovnik Tofiq Ağahüseynov Vətənin bu çətin günündə cəmiyyətin bütün təbəqələrinin milli orduya dəstək olmaq üçün əlindən gələni etdiyini yüksək qiymətləndirib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fondu Prezident Heydər Əliyevin 2002-ci il 17 avqust tarixli Fərmanı ilə yaradılıb. Fond Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin inkişafı və maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsi məqsədilə formalaşıb. Fondun əsasnaməsinə əsasən, Silahlı Qüvvələrin maddi-texniki və sosial bazasının möhkəmləndirilməsinə maliyyə köməyi məqsədilə Azərbaycan ərazisində fəaliyyət göstərən hüquqi və fiziki şəxslər könüllü ödəmələr həyata keçirə bilərlər.

Executives and Staff at Organizations of Veterans Donate Their Salaries to the Relief Fund
Colonel-General Tofig Aghahusseinov, chairman of the Organization of War, Labour, and Armed Forces Veterans of the Republic of Azerbaijan, has donated a month’s salary to the Armed Forces Relief Fund of the Republic of Azerbaijan following the example set by President Ilham Aliyev and First Vice-President Mehriban Aliyeva.
The Organization reports that the staff have also donated a portion of their salaries. Colonel-General Tofig Aghahusseinov highly appreciates that all layers of society are doing their best for our national army at such a crucial period for our Motherland.
The Armed Forces Relief Fund was established as per the Decree of the President of Azerbaijan Heydar Aliyev dated 17 August 2002. The purpose of setting up the fund is to ensure the growth of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan and strengthen its infrastructure. As per the fund statute, legal entities and natural persons operating in Azerbaijan may voluntarily contribute to the fund to strengthen the material, technical and social infrastructure of the Armed Forces.