Baş Prokurorluğun əməkdaşları Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 1 milyon 280 min manat vəsait köçürüblər
Baş Prokurorluğun mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, işğalçı Ermənistanın növbəti hərbi təxribatlarına cavab olaraq Azərbaycan Ordusu tərəfindən bütün cəbhə boyu uğurlu əks-hücum əməliyyatları həyata keçirilir.
Ordumuza daim xüsusi diqqət yetirən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyev tərəfindən ordunun ən yüksək səviyyədə təchizatı təmin edilir.
Torpaqlarımızın işğaldan azad olunmasında ordumuzun uğurlu hərbi əməliyyatları xalqımızda böyük ruh yüksəkliyi yaratmaqla, vətənpərvərlik hissini daha da artırmışdır. Vətəndaşlarımız kütləvi könüllü yazılır, cəbhə üçün, qələbə üçün hər şey etməyə hazır olduqlarını bildirirlər.
Prokurorluq işçiləri fəallığı və orduya dəstəklərini nümayiş etdirərək mütəmadi olaraq əmək haqlarının bir hissəsini Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna köçürürlər.
Cəbhədə qələbələrimizdən ruhlanan Respublika Baş Prokurorluğu, Respublika Hərbi Prokurorluğu və tabe rayon, şəhər prokurorluq orqanlarının işçiləri həmrəylik nümayiş etdirərək könüllü olaraq 1 aylıq əmək haqlarını Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna köçürülməsi qərarına gəliblər.
Bu addım ordumuza həmrəylik nümayişi kimi mənəvi borc hesab olunur.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin qətiyyətli mövqeyindən qürur və iftixar hissi duyan prokurorluq orqanlarının əməkdaşları bu şərəfli yolda dövlət başçısının ətrafında sıx birləşdiklərini ifadə edirlər.

Сотрудники Генеральной прокуратуры Азербайджанской Республики перечислили 1 млн 280 тыс. манатов в Фонд помощи Вооруженным силам
В ответ на очередную военную провокацию страны-оккупанта Армении Азербайджанская армия проводит успешные контрнаступательные меры по всей линии фронта. Президент Азербайджанской Республики, Верховный главнокомандующий Вооруженными силами Ильхам Алиев, всегда уделяющий нашей армии особое внимание, обеспечивает ее всем самым необходимым. Успешные военные действия нашей армии по освобождению наших земель от оккупации вызвали большой энтузиазм в нашем народе и повысили чувство патриотизма. Наши соотечественники в массовом порядке проходят зачисление в качестве добровольцев и выражают готовность сделать все для фронта и победы.
Как сообщили в пресс-службе Генеральной прокуратуры, проявляя активность и поддержку армии, сотрудники органов прокуратуры регулярно переводят часть своей заработной платы в Фонд помощи Вооруженным силам.
Воодушевленные нашими победами на фронте, сотрудники Генеральной прокуратуры, Республиканской военной прокуратуры, а также районных и городских прокуратур проявили солидарность и приняли решение добровольно перечислить месячную заработную плату в Фонд помощи Вооруженным силам.
Данное проявление солидарности является моральным долгом перед нашей армией.
Выражая гордость решительной позицией на этом славном пути Президента Азербайджанской Республики, Верховного главнокомандующего Вооруженными силами Ильхама Алиева, сотрудники органов прокуратуры выражают свое тесное единство вокруг главы государства.