“Sabirabad müasir istixana kompleksi BVB kəndli fermer təsərrüfatı” MMC Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 10 000 min manat köçürüb
Ölkənin müasir fermer təsərrüfatlarından biri olan “Sabirabad müasir istixana kompleksi BVB kəndli fermer təsərrüfatı” MMC Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda şiddətli döyüşlərdə iştirak edən əsgərlərimizə və hərbi qulluqçularımıza dəstək olmaq məqsədilə Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 10 min manat köçürüb.
MMC bu şərəfli dövrdə Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna etdiyi maliyyə yardımı ilə ordumuzun daim yanında olduğunu bildirir.
Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondu Silahlı Qüvvələrin müasir tələblər səviyyəsində inkişafını təmin etmək, onun maddi-texniki bazasını möhkəmləndirmək və zəruri sosial tədbirləri maliyyələşdirmək məqsədilə Azərbaycan Prezidentinin 2002-ci il 17 avqust tarixli Fərmanı ilə yaradılıb.
Fondun əsas vəzifəsi Azərbaycan Respublikasının etibarlı müdafiəsi üçün Silahlı Qüvvələrin inkişafını və onun maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsini, həmçinin hərbi qulluqçuların sosial müdafiəsinin daha da gücləndirilməsini təmin etməkdir.

Sabirabad Modern Greenhouse Farming LLC Donates 10,000 Manats to the Armed Forces Relief Fund
Sabirabad Modern Greenhouse Complex LLC, one of the modern farms in the country, has transferred 10,000 manats to the Armed Forces Relief Fund to support our soldiers and military personnel who are fighting fierce battles for the territorial integrity of Azerbaijan. The LLC declares that they are always supporting our Armed Forces through their contribution.
The Armed Forces Relief Fund was established as per the Decree of the President of Azerbaijan dated 17 August 2002. The purpose of setting up the fund is to ensure the growth of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan correspondingly with modern requirements, strengthen its infrastructure, and finance necessary social functions.
The main task of the fund is to ensure the development of the Armed Forces and build its material and technical infrastructure for safeguarding the Republic of Azerbaijan and further strengthening the social protection of military personnel.