“Sabirabad müasir istixana kompleksi BVB kəndli fermer təsərrüfatı” MMC Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 10 000 min manat köçürüb
Ölkənin müasir fermer təsərrüfatlarından biri olan “Sabirabad müasir istixana kompleksi BVB kəndli fermer təsərrüfatı” MMC Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda şiddətli döyüşlərdə iştirak edən əsgərlərimizə və hərbi qulluqçularımıza dəstək olmaq məqsədilə Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 10 min manat köçürüb.
MMC bu şərəfli dövrdə Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna etdiyi maliyyə yardımı ilə ordumuzun daim yanında olduğunu bildirir.
Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondu Silahlı Qüvvələrin müasir tələblər səviyyəsində inkişafını təmin etmək, onun maddi-texniki bazasını möhkəmləndirmək və zəruri sosial tədbirləri maliyyələşdirmək məqsədilə Azərbaycan Prezidentinin 2002-ci il 17 avqust tarixli Fərmanı ilə yaradılıb.
Fondun əsas vəzifəsi Azərbaycan Respublikasının etibarlı müdafiəsi üçün Silahlı Qüvvələrin inkişafını və onun maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsini, həmçinin hərbi qulluqçuların sosial müdafiəsinin daha da gücləndirilməsini təmin etməkdir.

ООО «Сабирабадский современный тепличный комплекс» перечислило 10 тысяч манатов в Фонд помощи Вооруженным силам
ООО «Сабирабадский современный тепличный комплекс» - одно из современных фермерских хозяйств страны, перечислило 10 тысяч манатов в Фонд помощи Вооруженным силам в целях поддержки наших солдат и военнослужащих, участвующих в ожесточенных боях за территориальную целостность Азербайджана.
Фонд помощи Вооруженным Силам Азербайджанской Республики был создан Указом президента Азербайджана от 17 августа 2002 года. Основной задачей фонда является обеспечение развития Вооруженных сил и укрепление их материально-технической базы для надежной обороны Азербайджанской Республики, а также дальнейшее усиление социальной защиты военнослужащих.
Согласно положению фонда, юридические и физические лица, действующие на территории Азербайджана, могут осуществлять добровольные взносы в целях оказания финансовой помощи укреплению материально-технической и социальной базы Вооруженных сил.