Gürcüstanda Azərbaycana dəstək aksiyası keçirilib
Gürcüstanın paytaxtı Tbilisinin Soğanlıq (Poniçala) qəsəbəsində Azərbaycana dəstək aksiyası keçirilib.
20 Yanvar və 9 Aprel şəhidlərinin xatirəsinə ucaldılan abidənin önündə təşkil olunana aksiyada əvvəlcə Azərbaycanın və Gürcüstanın Dövlət himnləri səsləndirilib.
Hər iki ölkənin azadlığı və suverenliyi uğrunda şəhid olan qəhrəmanların xatirəsi ehtiramla yad olunub.
Aksiyada qəsəbə sakinləri ilə yanaşı, Tbilisi, Marneuli, Dmanisi, Bolnisi və digər bölgələrdən olan soydaşlarımız iştirak ediblər.
Əllərində Azərbaycanın, Gürcüstan və Türkiyənin bayraqlarını, “Qarabağ Azərbaycandır!”, “Yaşasın Azərbaycan-Gürcüstan dostluğu!” “Azərbaycan biz səninləyik!” plakatlar tutmuş gənclər Azərbaycan dövləti və Ordusuna dəstək şüarları səsləndiriblər.
Çıxış edənlər Ermənistanın Azərbaycana qarşı hərbi təxribatlarını, mülki insanları və yaşayış məntəqələrini hədəfə almasını, Gəncə şəhərinin raket atəşinə tutmasını kəskin qınayıblar.
Sonda dünya ictimaiyyətinə və beynəlxalq təşkilatlara müraciət qəbul edilib.
Sənəddə Ermənistanın terrorçu dövlət olduğu xüsusi qeyd olunur.
Bildirilir ki, Dağlıq Qarabağda baş verənlərə görə, məsuliyyət təcavüzkar Ermənistan rəhbərliyini üzərinə düşür. İşğal olunmuş torpaqları azad etmək Azərbaycan Ordusunun haqq işidir.
Müraciətdə beynəlxalq təşkilatlardan təcavüzkar Ermənistana qarşı ciddi sanksiyalar tətbiq etmək tələb olunur.

В Грузии прошла акция в поддержку Азербайджана
На митинге перед памятником, установленным в память шехидов 20 января и 9 апреля, прозвучали государственные гимны Азербайджана и Грузии.
Была почтена память героев, павших за свободу и суверенитет обеих республик.
Помимо жителей поселка, в акции приняли участие наши соотечественники из Тбилиси, Марнеули, Дманиси, Болниси и других регионов.
Они держали в руках флаги Азербайджана, Грузии и Турции и плакаты с лозунгами: «Карабах – это Азербайджан!», «Да здравствует азербайджано-грузинская дружба!» «Азербайджан, мы с тобой!». Молодые люди с плакатами скандировали лозунги в поддержку государства и армии Азербайджана.
Выступавшие резко осудили военные провокации Армении против Азербайджана, направленные против мирного населения и жилых районов, обстрелы ракетами города Гянджа.
В итоге участниками акции было принято обращение к мировому сообществу и международным организациям.
В документе конкретно указывается, что Армения является террористическим государством.
Сообщается, что ответственность за произошедшее в Нагорном Карабахе лежит на руководстве агрессорской Армении. Освобождение оккупированных земель – правое дело Азербайджана.
В обращении в международные организации участники акции просят ввести серьезные санкции против агрессора Армении.