Azərbaycan Təhlükəsizlik Şurası Katibinin Xidmətinin əməkdaşları bir aylıq maaşlarını Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna ianə ediblər
Azərbaycan Respublikasının Təhlükəsizlik Şurası Katibinin Xidmətinin əməkdaşları bir aylıq vəzifə maaşı məbləğində vəsaiti Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fonduna ianə ediblər.
Bu barədə Xidmətdən məlumat verilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fondu Prezident Heydər Əliyevin 2002-ci il 17 avqust tarixli Fərmanı ilə yaradılıb. Fond Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin inkişafı və maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsi məqsədilə təsis edilib.

Сотрудники Службы секретаря Совбеза Азербайджана пожертвовали месячную заработную плату в Фонд помощи ВС
Сотрудники Службы секретаря Совета безопасности Азербайджанской Республики пожертвовали месячную заработную плату в Фонд помощи Вооруженным силам Азербайджанской Республики.
Об этом сообщили в Службе.
Отметим, что Фонд помощи Вооруженным силам Азербайджанской Республики создан Указом Президента Гейдара Алиева от 17 августа 2002 года. Фонд сформирован с целью развития и укрепления материально-технической базы Вооруженных сил Азербайджанской Республики.