Prezident İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna ianə ediblər
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva bir aylıq əməkhaqqı məbləğində vəsaiti Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fonduna ianə ediblər.
Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fondu Prezident Heydər Əliyevin 2002-ci il 17 avqust tarixli Fərmanı ilə yaradılıb. Fond Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin inkişafı və maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsi məqsədilə formalaşıb.
Fondun əsasnaməsinə əsasən, Silahlı Qüvvələrin maddi-texniki və sosial bazasının möhkəmləndirilməsinə maliyyə köməyi məqsədilə Azərbaycan ərazisində fəaliyyət göstərən hüquqi və fiziki şəxslər könüllü ödəmələr həyata keçirə bilərlər.

Президент Ильхам Алиев и Первый вице-президент Мехрибан Алиева пожертвовали месячную заработную плату в Фонд помощи ВС
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и Первый вице-президент Мехрибан Алиева пожертвовали средства в размере месячной заработной платы в Фонд помощи Вооруженным силам Азербайджанской Республики.
Фонд помощи Вооруженным силам Азербайджанской Республики был создан Указом Президента Гейдара Алиева от 17 августа 2002 года. Фонд создан с целью развития и укрепления материально-технической базы Вооруженных сил Азербайджанской Республики.
Согласно уставу Фонда, действующие на территории Азербайджана юридические и физические лица могут осуществлять добровольные выплаты с целью финансовой поддержки укрепления материально-технической и социальной базы Вооруженных сил.