İqtisadiyyat Nazirliyinin əməkdaşları Silahlı Qüvvələrin Yardım Fonduna ianə ediblər
İqtisadiyyat Nazirliyi ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan Azərbaycan Ordusuna dəstək üçün Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna vəsait köçürüb.
Bu barədə nazirliyin mətbuat xidmətindən bildirilib.
Məlumata görə, nazirlik və onun strukturuna daxil olan qurumların əməkdaşları işğalda olan torpaqlarımızın düşməndən azad edilməsinə dəstək məqsədilə aylıq vəzifə maaşlarını ianə ediblər.
Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondu Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2002-ci il 17 avqust tarixli Fərmanı ilə Silahlı Qüvvələrimizin müasir tələblər səviyyəsində inkişafını təmin etmək, onun maddi-texniki bazasını möhkəmləndirmək və zəruri sosial tədbirləri maliyyələşdirmək məqsədilə yaradılıb.

Сотрудники Минэкономики пожертвовали месячную зарплату в Фонд помощи ВС
Министерство экономики и входящие в его состав структуры добровольно пожертвовали средства в размере своей ежемесячной заработной платы в Фонд помощи Вооруженным силам Азербайджанской Республики в целях оказания поддержки Национальной армии, успешно проводящей операцию по восстановлению территориальной целостности Азербайджана и освобождению оккупированных земель.
Фонд помощи Вооруженным силам учрежден Указом Президента Азербайджанской Республики от 17 августа 2002-го года с целью обеспечения развития Вооруженных сил на уровне современных требований, укрепления материально-технической базы и финансирования необходимых социальных мероприятий.