Ombudsman Aparatı Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna ianə edib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatı Azərbaycan Ordusuna dəstək aksiyasına qoşularaq, Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 20.000 AZN məbləğində pul vəsaiti köçürüb.
Bu barədə Ombudsman Aparatının mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Məlumatda deyilir: “Qeyd edək ki, Ermənistanın beynəlxalq humanitar hüququn norma və prinsiplərini, Cenevrə konvensiyalarını, xüsusilə Müharibə zamanı mülki əhalinin müdafiəsi haqqında 1949-cu il 12 avqust tarixli Konvensiyanı, BMT-nin Uşaq Hüquqları Konvensiyasını və insan hüquqları sahəsində digər sənədlərin müddəalarını kobud şəkildə pozması ilə bağlı faktlar Azərbaycan Ombudsmanı tərəfindən davamlı olaraq beynəlxalq təşkilatların diqqətinə çatdırılır, Ermənistanın qeyri-insani hərəkətlərinə son qoyulması istiqamətində nüfuzlu beynəlxalq təşkilatlar tərəfindən ciddi ölçü götürülməsi tələb olunur”.

The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan has joined the campaign of support to Azerbaijani Army and made the donation of 20.000 (twenty thousand) AZN to the Azerbaijan Armed Forces Assistance Fund.
This should be noted that the Ombudsman constantly brought to the attention of leading international organizations the numerous facts that Armenia grossly breaches the norms and principles of international humanitarian law, Geneva Conventions, especially Geneva Convention (IV) relative to the Protection of Civilian Persons in Time of War dated August 12, 1949, the UN Convention of the Rights of the Child, and other international human rights instruments and call those organization to take all decisive efforts to end the violations