Cəbhə bölgəsinə daha 23 yük avtomobili ilə təkər göndərilib
“Hər şey Vətən üçün” aksiyası çərçivəsində təkər dolu növbəti yük avtomobil karvanı cəbhə bölgəsinə yola salınıb.
Bakı Nəqliyyat Agentliyindən verilən xəbərə görə, bu dəfə 23 yük avtomobili ilə 16000-dən artıq təkər göndərilib.
Qeyd edək ki, “Hər şey Vətən üçün” aksiyasına “Təmiz Şəhər” ASC də qoşulub. Belə ki, yola salınan təkərlərin 10 mini Balaxanı poliqonundan toplanıb.
Xatırladaq ki, iyul ayından düşmənin Tovuz rayonu istiqamətində törətdiyi təxribatlardan sonra Bakı Nəqliyyat Agentliyi Müdafiə Nazirliyi ilə birgə “Hər şey Vətən üçün” aksiyasına başlayıb. Ötən müddətdə cəbhəyə 83 yük avtomobili ilə 42500-dən artıq təkər göndərilib.

БТА отправило на фронт десятки тысяч шин
В рамках акции «Все для Родины» караван грузовых автомобилей, загруженных шинами, отправился в зону боевых действий, сообщили в Бакинском транспортном агентстве (БТА).
Отметим, что к акции «Все для Родины» присоединилось и ОАО Təmiz Şəhər. Так, 10 тысяч шин были собраны на полигоне в Балаханы.
Напомним, что после июльской провокации Армении в направлении Товузского района в июле этого года БТА и Министерство обороны начали совместную акцию «Все для Родины». За прошедший период на фронт были отправлены 83 автомобиля, доставившие свыше 42,5 тысяч шин.